PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi ile TOGEM Arasında Protokol İmzalandı Ümraniye Belediyesi ile TOGEM Arasında Protokol İmzalandı
Ümraniye Belediyesi, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM) ile “Bir Umut Bir Ufuk Projesi” için protokol imzaladı.

Ümraniye Belediyesi, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM) ile “Bir Umut Bir Ufuk Projesi” için protokol imzaladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran bir protokol imzalamak için Ümraniye Belediyesi Başkanlık Makamı’nda bir araya geldi. Protokole göre; ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli kadınlara, daha iyi bir gelecek kazandırmak amacıyla çeşitli eğitim ve kurslar verilecek.

 Suriyeli kadınların topluma uyum sağlaması açısından da büyük önem taşıyan “Bir Umut Bir Ufuk Projesi” kapsamında 18 yaş üzeri Suriyeli ve Türk vatandaşı kadınlar eğitim alacak. Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı mahallelerde bulunan Kültür Merkezleri’nde; Türkçe eğitiminin yanı sıra; dikiş, aşçı yardımcılığı, kuaförlük, bilgisayar, çocuk bakıcılığı, hediyelik eşya hazırlama, hasta ve yaşlı refakatçisi gibi branşlarda haftanın beş günü eğitimler verilecek. İŞKUR destekli bu projede her öğrenciye günlük 25 TL ödeme yapılarak, ev ekonomisine katkıda bulunmaları da sağlanacak.

 Bu kapsamda, kadınların sosyal hayata katılması için birçok etkinlik düzenleyen Ümraniye Belediyesi, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM) ile protokol imzaladı. Görüşmede Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur ve Türkân Öztürk’te hazır bulundu.  İmzalanan protokolün ardından Başkan Hasan Can ise nazik ziyaretleri ve değerli hediyeleri için misafirine teşekkürlerine sundu.

Tarih : 07 Eylül 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari