ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

Haberler

ÜMRANİYE ÇOCUK FESTİVALİ'NDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENİYOR
26.5.2023
ÜMRANİYE ÇOCUK FESTİVALİ’NDE ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENİYOR
Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Ümraniye Çocuk Festivali, altı günde 6 bin çocuğu ağırladı. Her gün farklı bir parkta düzenlenen festivale Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da katılarak, çocukların sevincine ortak oluyor.
ÜMRANİYE'DE ENGELLERİN ORTADAN KALKTIĞI PİKNİK
23.5.2023
ÜMRANİYE’DE ENGELLERİN ORTADAN KALKTIĞI PİKNİK
Ümraniye Belediyesi, Engelliler Haftası sebebiyle Ümraniye Millet Bahçesi’nde piknik düzenledi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NE İKİ MADALYA
22.5.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NE İKİ MADALYA
Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Sema Nur Yüksel önemli bir başarıya imza atarak Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda 32 Kg’da Türkiye Şampiyonu oldu. Efeberk Bayraktar da yine aynı müsabakalarda 46 Kg’da üçüncülük elde etti.
ÜMRANİYE'DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI
22.5.2023
ÜMRANİYE'DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI
Ümraniye Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yürüyüşü ile Gençlik Konseri düzenledi. İlyas Yalçıntaş’ın sahne aldığı konserde gençler doyasıya eğlendi.
ÜMRANİYELİ 5 BİN GENÇ ÇANAKKALE'DE TARİHİ BİR YOLCULUĞA ÇIKTI
12.5.2023
ÜMRANİYELİ 5 BİN GENÇ ÇANAKKALE’DE TARİHİ BİR YOLCULUĞA ÇIKTI
Ümraniye Belediyesi; gençlerin milli ve tarih şuurunu geliştirmek amacıyla gençleri Çanakkale’ye götürdü. İki haftada 5 bin Ümraniyeli gencin Çanakkale’ye götürüldüğü etkinlikte, gençler rehberler eşliğinde bölgeyi gezerek, atalarını yâd etti. Başkan İsmet Yıldırım, “Amacımız; gençlerin gelecekte ailelerine ve topluma faydalı, milli şuur ve bilinci taşıyan bireyler olmalarına katkı sağlamaktır” dedi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ 100 BİN LİRALIK KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETİNİ ÜCRETSİZ VERİYOR
11.5.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ 100 BİN LİRALIK KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETİNİ ÜCRETSİZ VERİYOR
Ümraniye Belediyesi bünyesinde bulunan Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, 100 bin lira değerindeki kentsel dönüşüm danışmanlığı hizmetini ücretsiz olarak veriyor.
ÜMRANİYE'YE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 6 MÜJDE
04.5.2023
ÜMRANİYE’YE KENTSEL DÖNÜŞÜMDE 6 MÜJDE
Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni’ne katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Ümraniyelilere 6 kentsel dönüşüm müjdesi verdi. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım da vatandaşlara çağrı yaparak, “Biz; inşa etmeye, imar etmeye ve ihya etmeye talibiz. Bugünkü törenimiz rüştümüzün ispatıdır. Artık dönüşüm zamanı” dedi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN 4 GÜNDE SEKİZ AÇILIŞ BİRDEN
02.5.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN 4 GÜNDE SEKİZ AÇILIŞ BİRDEN
Ümraniye Belediyesi, Aile Sağlığı Merkezi’nden muhtarlık binasına, camiden kıraathaneye, parktan Tarihi Adile Sultan Çeşmesi’nin ihyasına kadar birçok eserin açılışını yaparak halkın hizmetine sundu. Açılışlarda konuşan Başkan Yıldırım, “Açılışını yaptığımız bu eserler halkımıza ve Ümraniye’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
ÜMRANİYE'DE CELAL ERDOĞAN PARKI HİZMETE AÇILDI
02.5.2023
ÜMRANİYE'DE CELAL ERDOĞAN PARKI HİZMETE AÇILDI
Ümraniye Belediyesi tarafından 16 dönüm arazi üzerinde yapılan Celal Erdoğan Parkı, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tarafından hizmete açıldı. Açılış töreninde çocuklara mısır, macun ve pamuk şeker ikramı yapıldı. Açılış sırasında birçok gösteri düzenlendi.
TARİHİ ADİLE SULTAN ÇEŞMESİ İHYA EDİLEREK HİZMETE AÇILDI
02.5.2023
TARİHİ ADİLE SULTAN ÇEŞMESİ İHYA EDİLEREK HİZMETE AÇILDI
Ümraniye Belediyesi yaklaşık bir buçuk asırlık olan tarihi Adile Sultan Çeşmesi'ni restore ederek, çeşme meydanıyla birlikte vatandaşların hizmetine sundu.
ÜMRANİYE'DE MUHTARLIK BİNASI VE İKİNCİ BAHAR KIRAATHANESİ AÇILDI
02.5.2023
ÜMRANİYE’DE MUHTARLIK BİNASI VE İKİNCİ BAHAR KIRAATHANESİ AÇILDI
Ümraniye Belediyesi tarafından yapımı kısa sürede tamamlanan Atatürk Mahallesi Muhtarlık Binası ve İkinci Bahar Kıraathanesi yapılan çevre düzenlemelerinin ardından hizmete açıldı. Açılışta konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Atatürk Mahallesi’nde, Mevlana Parkı’nın içindeki kıraathanemiz, büyüklerimizin gelip uygun şartlarda çay ve kahve içecekleri çok güzel bir mekan oldu, hayırlı olsun" dedi.
ÜMRANİYELİ GENÇLER ÇEVRE KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR
27.4.2023
ÜMRANİYELİ GENÇLER ÇEVRE KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR
Ümraniye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Ümraniye’de bulunan okullarda sıfır atık, geri dönüştürülebilir atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüme kazandırılması gibi konular hakkında eğitimler verilmeye devam ediyor.
DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİN YENİ YUVASI: ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ
27.4.2023
DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERİN YENİ YUVASI: ÜMRANİYE BELEDİYESİ KÜLTÜR VE EĞİTİM MERKEZİ
Ümraniye Belediyesi Kahramanmaraş Onikişubat’a kurduğu Yaşam Merkezi’nin içerisine bir de çocuklar ve gençler için kültür ve eğitim merkezi açtı.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ'NE DEVLET ÜSTÜN FEDAKÂRLIK MADALYASI
26.4.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ SİVİL SAVUNMA ARAMA KURTARMA EKİBİ’NE DEVLET ÜSTÜN FEDAKÂRLIK MADALYASI
Ümraniye Belediyesi Sivil Savunma Arama Kurtarma Amiri Ayhan Hayta’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı verildi.
ÜMRANİYELİ ÇOCUKLARIN BAYRAM COŞKUSU
24.4.2023
ÜMRANİYELİ ÇOCUKLARIN BAYRAM COŞKUSU
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Ümraniye'de çocuklarla bir araya geldi. Bakan Kurum, "Tüm evlatlarımız için yeni sağlam güvenli köy konutlarımızı teslim ettik" dedi.
BAŞKAN İSMET YILDIRIM'DAN ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN BAYRAM HEDİYESİ
19.4.2023
BAŞKAN İSMET YILDIRIM’DAN ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN BAYRAM HEDİYESİ
Ümraniye Belediyesi’nin Kahramanmaraş Onikişubat’ta kurduğu Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Yıldırım, konteyner kentte misafir olan çocuklara bayram hediyesi olarak bisiklet dağıttı. Başkan Yıldırım, “Yaşam Merkezi’mizde kalan çocuklarımıza bayram hediyesi olarak bisiklet dağıtmak istedik. Çocuklarımızın yüzlerindeki tebessüm her şeye değer. Çocuklarımızın ve ailelerinin ramazan bayramını tebrik ediyorum” dedi.
ÜMRANİYE'NİN PARLAYAN YILDIZI İSTANBUL FİNANS MERKEZİ AÇILDI
18.4.2023
ÜMRANİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI İSTANBUL FİNANS MERKEZİ AÇILDI
Ümraniye’nin çehresini değiştiren ve 100 bin kişiye istihdam sağlayacak olan İstanbul Finans Merkezi’nin bankalar etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Başkan Yıldırım, “İstanbul Finans Merkezi’nin ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyorum” dedi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ GİRİŞİMCİLERİN HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
17.4.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ GİRİŞİMCİLERİN HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR
Bilim ve teknoloji projelerine olan desteğiyle girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştüren Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Kuluçka Merkezi için Teknopark İstanbul ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ile bir protokol imzaladı. Başkan Yıldırım, imzalanan protokol için “Gençlerimiz dijital çağa burada hazırlanacak ve yarının dünyasında Türkiye’yi daha güçlü yapmak için eğitim alacaklar” dedi.
ÜMRANİYE FAZLI AYDIN MİLLET KÜTÜPHANESİ'NE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ
14.4.2023
ÜMRANİYE FAZLI AYDIN MİLLET KÜTÜPHANESİ'NE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ
Ümraniye Belediyesi tarafından hizmete sunulan Fazlı Aydın Millet Kütüphanesine özellikle öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN ÇOCUKLARA ARA TATİL HEDİYESİ
14.4.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA ARA TATİL HEDİYESİ
Ümraniye Belediyesi, 17-20 Nisan tarihlerinin ara tatil olması nedeniyle öğrenciler için bir dizi ücretsiz etkinlik hazırladı. Öğrenciler dört gün boyunca animasyon filmler ve çocuk tiyatrolarında keyifli vakit geçirecek.
BAŞKAN YILDIRIM MOTİVASYON BULUŞMALARI'NDA GENÇLERİ AĞIRLIYOR
12.4.2023
BAŞKAN YILDIRIM MOTİVASYON BULUŞMALARI’NDA GENÇLERİ AĞIRLIYOR
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın gençlerle bir araya gelip sohbet ettiği “Motivasyon Buluşmaları” renkli görüntülere sahne oluyor.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN 2 NOKTADA İFTAR YEMEĞİ DAĞITIMI
10.4.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN 2 NOKTADA İFTAR YEMEĞİ DAĞITIMI
Ümraniye Belediyesi, her gün Dudullu Meydanı ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan alanlarda 3 bin kişiye iftar yemeği dağıtıyor. Başkan Yıldırım da dağıtımlardan birine katılarak, vatandaşlara ikram da bulundu.
KENTSEL DÖNÜŞÜMLE 9 ADIMDA EVİNİZİ YENİLEYİN
10.4.2023
KENTSEL DÖNÜŞÜMLE 9 ADIMDA EVİNİZİ YENİLEYİN
Ümraniye Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne başvuran her vatandaş uzlaşma sağladığı anda 9 adımda yeni ve güvenli evine kavuşuyor. Son 4 yılda Ümraniye’de evlerini yenileyen vatandaşlara kentsel dönüşüm kapsamında toplam 62 milyon TL kira desteği ödendi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ÖZEL KREŞ
07.4.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA ÖZEL KREŞ
Ümraniye Belediyesi, Kahramanmaraş’ta kurulan Onikişubat Yaşam Merkezi’ndeki depremzede çocuklar için hayata geçirdiği kreş ile çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor.