ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

Haberler

ÜMRANİYE'DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 15 TON ET DAĞITILDI
18.6.2024
ÜMRANİYE'DE İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE 15 TON ET DAĞITILDI
Ümraniye Belediyesi, ilçedeki 2 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye 15 ton kurban eti dağıtımı yaptı.
ÜMRANİYE'DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI
17.6.2024
ÜMRANİYE’DE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ YAPILDI
Başkan İsmet Yıldırım ve Ümraniye protokolü, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlaştı.
KAS HASTASI SUDENAZ'IN KARNE SEVİNCİ
14.6.2024
KAS HASTASI SUDENAZ’IN KARNE SEVİNCİ
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kas hastası Sudenaz’ı evinde ziyaret ederek karne heyecanına ortak oldu.
GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ÜMRANİYE'DE YETİŞİYOR
14.6.2024
GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ ÜMRANİYE'DE YETİŞİYOR
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Bilge Soyak İlkokulu’nda mühendislik ve tasarım atölyesini ziyaret ederek, minik mühendislerin çalışmalarını yerinde inceledi.
BAŞKAN YILDIRIM ÇOCUKLARIN KARNE HEYECANINI PAYLAŞTI
14.6.2024
BAŞKAN YILDIRIM ÇOCUKLARIN KARNE HEYECANINI PAYLAŞTI
Başkan İsmet Yıldırım, Can Gür İlkokulu’nda sınıfları gezerek, öğrencilere karnelerini verdi. Çocukların karne heyecanını paylaşan Yıldırım, iyi tatiller dileyerek, “Bol bol kitap okuyun” dedi.
EMEK DOLU 51 YILA BAŞKAN YILDIRIM'DAN HİZMET BERATI
14.6.2024
EMEK DOLU 51 YILA BAŞKAN YILDIRIM’DAN HİZMET BERATI
Başkan İsmet Yıldırım, Ümraniye’nin 51 yıllık esnafı İsmail Çağlar’ı iş yerinde ziyaret ederek, hizmet beratını takdim etti.
BOĞAZ TURU'NDA GENÇLERDEN BAŞKAN YILDIRIM'A ALKIŞLARLA KARŞILAMA
13.6.2024
BOĞAZ TURU’NDA GENÇLERDEN BAŞKAN YILDIRIM’A ALKIŞLARLA KARŞILAMA
Ümraniyeli gençlerle birlikte 4 gündür boğaz turu yapan Başkan İsmet Yıldırım, gezinin son gününde de alkışlarla karşılandı. Gençlerle tek tek sohbet eden Yıldırım, horon da oynadı.
MİLLET BAHÇELERİNE 150 BİN REKOR MİSAFİR
10.6.2024
MİLLET BAHÇELERİNE 150 BİN REKOR MİSAFİR
Sıcaklıkların artmasıyla birlikte güzel havanın tadını çıkarmak isteyen vatandaşlar, Ümraniye’deki millet bahçelerine akın etti. İlçe dışından da vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bahçeler, 10 günde 150 bin kişiyi ağırladı.
BAŞKAN YILDIRIM'DAN ÖĞRENCİLERE MEZUNİYET HEDİYESİ: İSTANBUL'DA BOĞAZ TURU
10.6.2024
BAŞKAN YILDIRIM’DAN ÖĞRENCİLERE MEZUNİYET HEDİYESİ: İSTANBUL’DA BOĞAZ TURU
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Motivasyon Buluşmaları’nda bir araya geldiği gençlerin mezuniyet gezisi isteğini geri çevirmeyerek, onlarla birlikte boğaz turu yaptı. Gezinin ilk gününde gençleri yalnız bırakmayan Başkan Yıldırım, “Söz verdik ve sözümüzü tuttuk” dedi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ YAZ KUR'AN KURSU KAYITLARI BAŞLADI
07.6.2024
ÜMRANİYE BELEDİYESİ YAZ KUR’AN KURSU KAYITLARI BAŞLADI
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursu kayıtları başladı. 7 hafta sürecek olan eğitimler 1 Temmuz’da başlayacak.
BAŞKAN YILDIRIM YKS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ
07.6.2024
BAŞKAN YILDIRIM YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, hafta sonu yapılacak olan YKS öncesi, Fazlı Aydın Millet Kütüphanesi’nde sınava hazırlanan gençleri ziyaret ederek, moral verdi.
BAŞKAN YILDIRIM ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİNE KATILDI
07.6.2024
BAŞKAN YILDIRIM ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİNE KATILDI
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen 6. Etnospor Kültür Festivali’nin açılışına katılarak belediye tarafından açılan standı gezdi.
YKS, LGS VE TAKVİYE KURSLARI'NIN ÖN KAYITLARI BAŞLADI
05.6.2024
YKS, LGS VE TAKVİYE KURSLARI’NIN ÖN KAYITLARI BAŞLADI
Akademi Ümraniye bünyesinde yer alan ve her yıl binlerce öğrencinin faydalandığı YKS, LGS ve Takviye kurslarının ön kayıtları başladı. Kayıtlar 16 Eylül’e kadar devam edecek.
MİNİK ÇEVRECİLER GÖREV BAŞINDA
05.6.2024
MİNİK ÇEVRECİLER GÖREV BAŞINDA
5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Ümraniye’de düzenlenen programda minik çevreciler; pet şişelerden hayvanlar, mısır kabuğundan oyuncak bebekler yaparak, marifetlerini gösterdi. Stantları gezen Başkan Yıldırım, yapılan ürünlerle ilgili çocuklardan detaylı bilgi alarak, kendilerini tebrik etti.
HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
05.6.2024
HALK OYUNLARI YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
Geleneksel kültürün sürdürülmesine katkı sağlayan Ümraniye Belediyesi Halk Oyunları Yarışması yoğun ilgi gördü. Programa katılan Başkan İsmet Yıldırım, “Halk Oyunları, bizim kültürümüzün vazgeçilmezidir” dedi.
ÇOCUKLARIN HEYECANLA BEKLEDİĞİ ÜMRANİYE ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLADI
04.6.2024
ÇOCUKLARIN HEYECANLA BEKLEDİĞİ ÜMRANİYE ÇOCUK FESTİVALİ BAŞLADI
Ümraniye Çocuk Festivali, ilk gününde yüzlerce çocuğu ağırladı. Her gün farklı bir parkta düzenlenecek olan festivalde Başkan İsmet Yıldırım, çocukların sevincine ortak oldu.
ÜMRANİYELİ GENÇLER MİLLİ TEKNOLOJİYLE TANIŞACAK
03.6.2024
ÜMRANİYELİ GENÇLER MİLLİ TEKNOLOJİYLE TANIŞACAK
Ümraniye Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencileri Ankara’da bulunan TUSAŞ yerleşkesine geziye götürüyor. 5 gün sürecek olan gezide gençler; insansız hava araçları Anka, Aksungur, Atak 2 ve Gökbey Helikopteri, Türksat 6A ve Göktürk 2 uyduları, Hürjet ve F-16 uçaklarını üretim hattında yakından görme fırsatı bulacak.
MACERA SEVERLER ÜMRANİYE'DE KRAL ŞAKİR GİZEMLİ ORMAN TEMA PARKI'NDA BULUŞACAK
03.6.2024
MACERA SEVERLER ÜMRANİYE’DE KRAL ŞAKİR GİZEMLİ ORMAN TEMA PARKI’NDA BULUŞACAK
Ümraniye Millet Bahçesi’nde çocuklar tarafından en sevilen, en çok takip edilen çizgi karakterlerden biri olan “Kral Şakir Gizemli Orman” tema parkı Başkan İsmet Yıldırım’ın katılımıyla açıldı.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ LGS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN GÖREV BAŞINDAYDI
02.6.2024
ÜMRANİYE BELEDİYESİ LGS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN GÖREV BAŞINDAYDI
Ümraniye Belediyesi ilçe genelinde sınava girilecek okulların önünde zabıta ekiplerince nöbet tuttu. Başkan Yıldırım da yayınladığı mesajla öğrencilere başarılar diledi.
ÜMRANİYELİ ÇOCUKLAR BİSİKLET YARIŞI'NDA KIYASIYA MÜCADELE ETTİ
31.5.2024
ÜMRANİYELİ ÇOCUKLAR BİSİKLET YARIŞI’NDA KIYASIYA MÜCADELE ETTİ
Ümraniye Belediyesi’nin bisiklet kurslarında eğitim gören öğrenciler için düzenlenen yarışmada, çocuklar kıyasıya mücadele etti. Sporculara ödüllerini veren Başkan İsmet Yıldırım, tüm katılımcıların kendi gözünde birinci olduğunu belirterek, “Sporun yaşı yoktur” dedi.
GELECEĞİN YAZARLARI ÜMRANİYE'DE YETİŞECEK
31.5.2024
GELECEĞİN YAZARLARI ÜMRANİYE’DE YETİŞECEK
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen “Geleceğin Yazarları” projesinin sergi açılışı gerçekleşti. Başkan İsmet Yıldırım da genç yazarlarla buluşarak, “Kutsal kitabımızda öğrendiğimiz ilk emir olan ‘Oku’ emrini hitabını idrak etmiş ve dünyamızın başucuna nakşetmiş bir milletin evlatlarıyız” dedi.
BAŞKAN YILDIRIM KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ
30.5.2024
BAŞKAN YILDIRIM KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE SERTİFİKALARINI VERDİ
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Müftülüğü’nün birlikte düzenlediği 4-6 yaş grubu Kur’an kursu öğrencileri eğitimlerini tamamladı. Düzenlenen kapanış programında Başkan İsmet Yıldırım, “Türkiye’nin kurtuluşu, yavrularımızın eğitimleriyle olacak” dedi.
MİNİKLER TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI'NDA ÜMRANİYE RÜZGÂRI ESTİ
28.5.2024
MİNİKLER TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI’NDA ÜMRANİYE RÜZGÂRI ESTİ
Spor Toto Minikler Judo Şampiyonası’nda Ümraniyeli sporcular performanslarıyla dikkat çekti. 70 ilden bin 430 sporcunun katıldığı müsabakalarda Ümraniye Belediyesi’ni temsil eden 2 sporcu, 42 kg ve 48 kg’da altın madalya kazanarak Türkiye şampiyonu oldu.
ÜMRANİYE'DE KITALARI AŞAN KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI: 20.'Sİ DÜZENLENEN YARIŞMAYA BÜYÜK İLGİ
27.5.2024
ÜMRANİYE’DE KITALARI AŞAN KÜLTÜR SANAT YARIŞMASI: 20.’Sİ DÜZENLENEN YARIŞMAYA BÜYÜK İLGİ
Ümraniye Belediyesi tarafından tam 19 yıldır düzenlenen ve geleneksel hale gelen Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmalarının bu yıl 20.’si düzenleniyor. Başvuruları ocak ayında başlayan yarışmalara dünyanın çeşitli ülkelerinden katılım sağlanarak toplam 4.927 başvuru yapıldı. Hikâye ve şiir yarışmalarının kayıtları sona ererken resim yarışmasının son başvuru tarihi ise 28 Haziran 2024 Cuma günü mesai bitimine kadar.