ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

BAŞKAN YILDIRIM ORUCUNU YETİM ÇOCUKLARLA AÇTI

Tarih : 26 Mart 2024
BAŞKAN YILDIRIM ORUCUNU YETİM ÇOCUKLARLA AÇTIÜmraniye Belediyesi tarafından Dünya Yetimler Günü münasebetiyle Birlik Dayanışma ve Dostluk iftarı düzenlendi.

Dünya Yetimler Günü Ramazan ayının 15. günü kutlanarak yetim çocukların dünya gündemindeki farklılıkları amaçlanıyor.

Çocuklar için hazırlanan gösterilerle başlayan iftar programında çocuklar doyasıya eğlendi. Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda düzenlenen programa Başkan İsmet Yıldırım’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Abdulaziz Aydın da katıldı.

Başkan İsmet Yıldırım, “Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Yaradan en büyük hamimizdir. Biz kullarını da bir çok vazifelerle dünyaya gönderdi. Çocukların hamisi anne ve babalarıdır. Devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte sizlere ne gerekiyorsa en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hep beraber el ele vererek hayatımızı idame ettirmek zorundayız. Bu yavrularımızın en iyi şekilde yetişmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızla birlikte son 22 yıldır devletimiz; yetim, öksüz çocuklarımıza çok güzel imkanlar geliştirdi. Gecemiz mübarek olsun bin aydan daha hayırlı kadir gecesini idrak etmeyi Cenab-ı Hak nasip eylesin. Ondan sonra da hem 31 Mart’ta seçimimizi hem de Ramazan Bayramımızı hep birlikte kutlarız inşallah” dedi. 

Ümraniye Belediyesi tarafından Dünya Yetimler Günü münasabetiyle düzenlenen programda çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikram edilerek çeşitli hediyeler verildi.

FOTO GALERİ