PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediye Meclisi 2018 Yılı Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı Ümraniye Belediye Meclisi 2018 Yılı Kasım Ayı Toplantısı Yapıldı
Ümraniye Belediye Meclisi’nin 2018 Yılı Kasım ayı toplantısı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediye Meclisi’nin 2018 Yılı Kasım ayı toplantısı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Kasım Ayı Meclis Toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Cumhuriyet Bayramımızın 95. yılını şanla şerefle kutladık. Daha nicelerini kutlamak umuduyla. İnşallah açılışı gerçekleştirilen İstanbul Havalimanı, tamamen tamamlandığında ticaretin merkezi haline gelecek. Yeni Havalimanımız bir kez daha tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ümraniye Belediyesinin İslam düşüncesinin büyük eseri Te’vîlâtü’l-Kur’ân ve müellifi Ebû Mansûr el-Mâtürîdi’yi tanıtmak için Marmara Üniversitesiyle ortaklaşa düzenlediği sempozyum hakkında da konuşan Başkan Hasan Can, “Rabbim böylesine önemli bir eseri Türkçe’ye kazandırma şerefini bizlere nasip etti” dedi. Yurt içi ve yurt dışından bir çok ilim insanının sempozyuma katıldığını belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Katılımın yoğun olduğu sempozyum 14 oturumda tamamlandı” dedi.

Başkan Hasan Can, Ümraniye-Parseller Mahallesinde yaşanan göçük kazasında hayatını kaybeden Güvenlik Görevlileri Mehmet Altun ve Güray Halat’a bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı diledi. Ümraniye Metrosundan da bahseden Başkan Hasan Can, “Metromuz vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diyerek dünya ikincisi olan Ampute Milli Futbol Takımını da tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Konuşmanın ardından Ümraniye Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Kasım Ayı Toplantısının gündemine geçildi.

 

Tarih : 05 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari