PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Belediye Personelleri ile Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Belediye Personelleri ile Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Meclis Salonu’nda belediye personelleri ile bir araya gelerek 15 yılda yapılan hizmetleri anlattı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Meclis Salonu’nda belediye personelleri ile bir araya gelerek 15 yılda yapılan hizmetleri anlattı.

Gerçekleşen programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye personelleri katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Hasan Can; göreve geldiği günden bu yana ilçeye kazandırılan 450’nin üzerinde kalıcı eserden bahsetti. Okuldan camiye, kültür merkezinden sağlık ocağına kadar ilçeye her alanda yapılan hizmetleri anlatarak “Katkı sağladığımız ve belediyenin görevleri haricinde temelden tavana kadar birçok hizmetimiz oldu” dedi. Başkan Hasan Can; “Kentsel dönüşüm noktasında ilçenin yüzde 65’ini imar etmiş bir belediyeyiz. Türkiye’de ikinci bir örneği yok. Biz sessiz sedasız Ümraniye'de bir devrim gerçekleştirdik. Adeta yeni bir ilçe inşa ettik. Göreve geldiğim zaman Ümraniye’nin yüzde 25’lik kısmında nâzım imar planı vardı. 15 sene sonra 2B arazileri de dâhil olmak üzere ilçenin tamamında bugün yüzde 100 imar plânı var. Ümraniye’mizde 320 bin bağımsız bölüm var ve bunun 210 binlik kısmı bizim verdiğimiz ruhsatlarla yapıldı. Ayrıca ilçemizde 9500 metrekare park yaptık. Kültür merkezi olmayan Ümraniye’de bugün 17 kültür merkezi ve farklı noktalarda bilgi evleri bulunuyor” dedi. Sözlerine İmam Matûrîdî'nin Tevilâtü'l Kur'an adlı eserinin Türkçeye kazandırılmasının öneminden bahsederek devam eden Başkan Hasan Can; “İmam Matûrîdî eserini Türkçeye çevirerek Türk-İslam dünyasına önemli bir eser kazandırmış olduk. Birçok hizmete imza atmak hamdolsun bizlere nasip oldu. İlçemizde Sosyal Marketlerimizi ihtiyaç sahiplerine açarak temel ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamalarını sağladık. Şuan ilçemizde içerisinde giyim, kırtasiye, şarküteri, vb. temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu 3 Sosyal Marketimiz var. Sadece ihtiyaç sahipleri değil, kimsesi olmayan yaşlılarımızı da düşünüyoruz. Bu kapsamda yemek pişirecek kimsesi olmayan yaşlılarımızın evine 365 gün 2 öğün yemek götürüyoruz. Ayrıca özel ekiplerimiz bu yaşlılarımızı günlük ziyaret ederek evlerinin temizliğine ve kişisel temizliklerine yardımcı da oluyor. Evlatlık görevini yapmayan teyzelerin amcaların evladı yıllardır Ümraniye Belediyesi oldu” diyen Başkan Hasan Can helallik isteyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 22 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari