PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı Açılışı Yapıldı Ümraniye'de Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı Açılışı Yapıldı
Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı açılışına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı açılışına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen Anadolu Yakası Kariyer ve Eğitim Fuarı’na katılarak öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören fuar, 31 Ekim’e kadar devam edecek. 36 adet standın kurulduğu fuarda devlet ve vakıf üniversiteleri, yurtdışı ve dil eğitim kurumları ile eğitim başvuru kaynaklarını lise öğrencileriyle buluşturuyor. Ayrıca lise öğrencilerini çeşitli eğitim ve kariyer olanakları konusunda bilgilendirmek üzere program dâhilinde 10 uzman konuşmacı tarafından yükseköğretim kariyer planlaması ve sınava hazırlık süreci konularında da seminerler verilecek. Düzenlenen fuara Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan, Türkân Öztürk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Geleceğimizin mimarı olan öğrencilerimize iki gün sürecek olan etkinlikte kendi kariyer seçimlerinde hem tanıtım hem de yol gösterme anlamında bir araya gelebilecek akademisyenlerimizle onları buluşturacağız. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilerle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Değerli gençler bizim de tanık olduğumuz bu aktivite sizin geleceğiniz açısından fevkalade mühim bir meseledir. Çünkü geleceğe inanarak ve severek yürümek bir işi yapmak başarının ilk şartıdır. Dolayısıyla bu kariyer günleri adı altında hangi meslek size daha uygun ve sizler hangisine daha yatkınsınız bunu görebileceksiniz. Bu vesileyle ilçe eğitim müdürlüğümüze bu güzel hizmeti sizlere sunduğu için teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı yaptığı konuşmada, “Biz milli eğitim bakanlığı olarak hayata hep hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek için yola çıktık. Dönüm noktası olarak ifade ettiğimiz tercih aşamalarında yaşamımızda bizi mutlu edecek işleri tercih etmemiz gerekiyor” diyerek öğrencilere kolaylıklar diledi.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Devişoğlu ise, “Gençlerimizin ve eğitim camiamızın bu güzel imkândan faydalanması çok önemli. Çünkü bu fuar sayesinde öğrencilerimiz uzmanlarla konuşarak, tecrübe paylaşımında bulunacak ve hayatına yön verecek” dedi.

 

 

Tarih : 30 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari