T.C. Ümraniye Belediyesi
AKADEMİ
BİZİ İNSTAGRAM'DA TAKİP ET!
PROJELER
HİZMET REHBERİ
> Belediyemize ait tüm işlemlerinizi Dijital Belediye Uygulamalarımızla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Dilekçe - Genel Müracaat
İmar ve Şehircilik Hizmetleri
Yapı Kontrol ve Asansör Tescil Hizmetleri
Altyapı, Yol Bakım Onarım Hizmetleri
Park ve Yeşil Alan Hizmetleri
İşyeri Ruhsatları
Mali Hizmetler
Zabıta Hizmetleri
Sosyal Yardım Hizmetleri
Çevre Temizlik - Çöp Hizmetleri
Sıfır Atık, Çevre ve İklim Değişikliği Hizmetleri
Evlendirme Nikah Hizmetleri
Engelli Hizmetleri
Hasta ve Yaşlı Hizmetleri
Araç Talepleri
Kültür Sanat Hizmetleri
Spor Hizmetleri
Meslek Edindirme Kursları ve Akademiler
Bilgi Evi Hizmetlerimiz
Diyetisyenlik Hizmeti
Psikolojik Danışmanlık
Kiralama / Ecrimisil / Kamulaştırma
Veteriner Hizmetleri
İş Müracaatları (İstihdam Merkezi)
Ücretler ve Tarifeler
BAŞKAN YILDIRIM PERSONELLE VOLEYBOL OYNADI
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü personeliyle çekişmeli bir voleybol maçı yaptı. Performansıyla göz dolduran Yıldırım, “Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Vatandaşlarımızı spor yapmaya teşvik ediyoruz” dedi.
SON 2 YILDA 101 KADIN KENDİ İŞİNİ KURDU
Ümraniye Belediyesi, kadınların el emeği ürünlerini sergileme ve satışa sunma fırsatı bulduğu Ümraniye Kadın Eli Pazarı (ÜKEP) ile büyük bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Gıdadan tekstile yüzlerce ürünün yer aldığı pazarda kadınlar, sanat ve emeği buluşturuyor.
ÜMRANİYE’DE 5 YILDA 40 BİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTU
Ümraniye Belediyesi, küresel iklim krizine karşı yürüttüğü çalışmalar kapsamında, ilçe genelinde ağaç ve yeşil alan varlıklarını hızla artırmaya devam ediyor. Ümraniye’de 5 yılda 40 bin ağaç toprakla buluştu.
ŞAMPİYONLAR ÜMRANİYE’DEN
5. Gemlik Uluslararası Karete Do Şampiyonası ve Judo Yıldızlar Avrupa Kupası’nda Ümraniye rüzgârı esti. Oldukça çekişmeli geçen her iki turnuvada da şampiyonlar Ümraniye Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları olurken, sporcular ilçeye 9 madalya ile geri döndü.
Temmuz Ayı Meclis Toplantı Gündemi
5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereğince aşağıdaki gündemi görüşmek üzere, 01/07/2024 tarihinde saat: 15.00’de Belediye Meclis Salonunda başlayacaktır.
Haziran Ayı Meclis Toplantı Gündemi
5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereğince aşağıdaki gündemi görüşmek üzere, 03/06/2024 tarihinde saat: 15.00’de Belediye Meclis Salonunda başlayacaktır.
Mayıs Ayı Meclis Toplantı Gündemi
5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereğince aşağıdaki gündemi görüşmek üzere, 06/05/2024 tarihinde saat: 15.00’de Belediye Meclis Salonunda başlayacaktır.
Nisan Ayı Meclis Toplantı Gündemi
5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince aşağıdaki gündemi görüşmek üzere, 06/04/2024 tarihinde saat: 11.00’de Belediye Meclis Salonunda başlayacaktır.