ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

YKS, LGS VE TAKVİYE KURSLARI’NIN ÖN KAYITLARI BAŞLADI

Tarih : 05 Haziran 2024
YKS, LGS VE TAKVİYE KURSLARI'NIN ÖN KAYITLARI BAŞLADIAkademi Ümraniye bünyesinde yer alan ve her yıl binlerce öğrencinin faydalandığı YKS, LGS ve Takviye kurslarının ön kayıtları başladı. Kayıtlar 16 Eylül’e kadar devam edecek.

Ümraniye Belediyesi; Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS), Liselere Geçiş Sistemi Sınavı (LGS) ve Takviye Kursları düzenlemeye devam ediyor. Bu kurslarda her yıl binlerce öğrenci eğitim görerek, önemli lise ve üniversitelere yerleşiyor. Düzenlenen takviye Kursları da okullarına devam eden öğrencilerin derslerine büyük katkı sağlıyor. Akademi Ümraniye bünyesinde yer alan kurslar için ön kayıtlar başladı. Kontenjan dâhilinde devam edecek olan kayıtlar, hem Ümraniye Belediyesi’nin kurumsal web sitesi üzerinden hem de belirlenen kültür merkezlerinde yapılabilecek.

YKS Kursları

Mezun ve lise son sınıf öğrencilerinin başvurabileceği YKS Kursu’nda eğitimler Cemil Meriç Gençlik Kültür ve Eğitim ve Şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Üniversite adaylarına; Türkçe, matematik,  fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, edebiyat ve geometri dersleri verilecek. Kursun seviye belirleme sınavı 12 Ağustos’ta seviye belirleme sınavları yapılacak. YKS Kursu’nda eğitim 26 Ağustos’ta başlayacak. Ayrıntılı bilgi ve müracaat için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfk34FeY23I_DglzMpq40_SHfubDgWCfZ3MeAv5YlksDOHjkA/viewform?usp=sf_link

 

LGS Kursları

 

2024-2025 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 8. sınıfta olacak öğrencilerin başvurabileceği kurslar; Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezi, Aliya İzzet Begoviç Kültür ve Eğitim Merkezi, İnkılap Bilgi Evi, Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi ve Bekir Topaloğlu Kültür Merkezi ile Şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. LGS Kursları’nda öğrencilere; Türkçe, matematik, İngilizce, fen bilgisi, İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri verilecek.  LGS Kursları’nın seviye belirleme sınavı 1 Eylül’de yapılacak. Kurslarda eğitim 14 Eylül’de başlayacak. Ayrıntılı bilgi ve müracaat için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/1DMSnm8Y48zxojMqHR7R4fj00L21j3Wsg-uzro_FYRxs/edit

Takviye Kursları

4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin başvurabileceği Takviye Kursları; Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezi, Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezi, İnkılap Bilgi Evi, Mehmet Akif Mahallesi Bilgi Evi, Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Kültür ve Eğitim Merkezi, Teletaş İlkokulu, Mehmet Akif İnan Ortaokulu ve Şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Takviye Kursları’nda öğrencilere; Türkçe, matematik, ingilizce ve fen bilgisi dersleri verilecek. Takviye Kurslarında dersler 16 Eylül’de başlayacak. Ayrıntılı bilgi ve müracaat için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/1b9ZEOYWYuOSa8xrZbLP2Y2qTD_bcySdbxiSZ7lZv4Vo/edit

FOTO GALERİ