PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan'dan Başkan'dan
2018’in ülkemize, İslam âlemine ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizin istiklali ve istikbali uğruna gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyarak şahadet makamına erişen şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi korusun; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Yepyeni bir sayıyla yine huzurlarınızdayız. Hizmetlerle dolu bir yılı daha geride bıraktık. 2004’te başlayan hizmet serüvenimiz; ilk günkü heyecanla, aynı aşkla devam ediyor.

2017’de dünyada ve ülkemizde önemli gelişmeler yaşandı. Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın skandal Kudüs kararı İslam âleminin ve dünyanın tepkisiyle karşılandı. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapan Kudüs’ün, bir terör devleti olan katil İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesine şiddetle karşı çıkıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, “Kudüs kırmızı çizgimizdir. Kudüs meselesi; imkân değil, iman meselesidir”. Mazlum milletlerin hamisi olan, dünya lideri Cumhurbaşkanımızın, İslam İşbirliği Örgütü’nü ivedilikle “Kudüs” gündemiyle olağanüstü toplantıya çağırması ve Türkiye ile Sudan’ın teklifiyle toplanan Birleşmiş Milletler’in aldığı tarihî karar; ülkemizin ve Cumhurbaşkanımızın Kudüs konusundaki hassasiyetinin en açık kanıtıdır. Biz de Ümraniye olarak, tepkimizi ortaya koymak adına binlerce vatandaşın katılımıyla bir protesto yürüyüşü düzenleyip İsrail’i telin ettik. Ümraniye Belediyesi olarak ayrıca Burak Derneği ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğiyle geçtiğimiz eylül ayında mukaddes şehrimiz olan Kudüs’ü, yurt içi ve yurt dışından ilim adamlarının katılımıyla Uluslararası Kudüs Sempozyumu’nda ele almıştık.

Kudüs Müslümanlarındır, öyle de kalacaktır. İsrail ve arkasında ona uşaklık eden Amerikan yönetimi, Allah’ın etrafını mübarek kıldığı bu şehri yıllardan beri esir etmeye çalışarak Müslümanları tahrik ediyor. İslam dünyasını tahrik etmek eninde sonunda İsrail’in ve Amerika’nın ayağına dolanacaktır. Allah nurunu tamamlayacaktır. Kudüs dualarımızdadır, Kudüs onurumuzdur.

Emperyalist güçlerin İslam dünyası ve ülkemiz üzerindeki kirli oyunları artık gün gibi ortadadır. Bugün, bu karanlık ve tehlikeli oyunlara “Dur” diyecek bir liderimiz var. Dün olup biten her şeye; gözünü kapayıp, kulağını tıkayanlar bugün sesini yükseltmeye başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti, adaleti ve öngörüsü sayesinde çok şey değişti. Allah O’nu ülkemizin ve İslam âleminin başından eksik etmesin.     

Sevgili Ümraniyeliler; büyük bir sabırsızlıkla beklenen Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu, siz kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Üsküdar’dan başlayıp Ümraniye Yamanevler’de son bulan 9 istasyonun yer aldığı 1. etabın açılışı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.  Açılışın ardından Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olan hattın ilk seferine katılıp; ilçemize teşrif ederek, Ümraniye’mizdeki coşkulu kalabalığa hitap etti. 2. etapta yer alan 7 istasyonun çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor.  Ulaşımda önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan bu hizmet, Ümraniye’mize ve İstanbul’umuza hayırlı uğurlu olsun.

Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. 2018’in ülkemize, İslam âlemine ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizin istiklali ve istikbali uğruna gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyarak şahadet makamına erişen şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi korusun; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.

Yeni hizmet ve programlarla bir araya gelmeyi ümit ederek, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari