PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye'de Öğrencilere Çevre Bilinci Eğitimi
Haberler.com - 09 Mart 2018

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce, Soyak Yenişehir Anaokulu'ndaki miniklere çevre bilinci, geri dönüşüm ve enerji tasarrufu gibi konularda eğitim verildi.

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce, Soyak Yenişehir Anaokulu'ndaki miniklere çevre bilinci, geri dönüşüm ve enerji tasarrufu gibi konularda eğitim verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çabaların amacının, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir çevrede yaşamalarının sağlanması olduğu ifade edildi.

Bu kapsamda önceden planlanan eğitim programı dahilinde haftanın belirlenen günlerinde Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince miniklere geri dönüşüm, yağların geri dönüşümü, enerji tasarrufu, enerji tasarruflu ampullerin kullanılması, elektrik ve suyun açık bırakılmaması, kağıt, plastik, cam ve metallerin nasıl dönüştürüldüğü, atık pillerin atık pil kutusuna neden atılması gerektiği gibi konular anlatıldı.

Soyak Yenişehir Anaokulu'ndaki miniklerin yoğun ilgi gösterdiği seminer sonrasında, çocuklara tohumlu kalem dağıtıldı.

 

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari