PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye'de 100 Bin Kişiye Hamsi Dağıtıldı
Haberler.com - 07 Ocak 2018

 Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "5. Hamsi ve Horon Festivali" başladı. Festivalde 100 bin kişiye ekmek arası hamsi dağıtıldı.

Ümraniye Santral metro durağında bu yıl Hamsi ve Horon Festivali'nin 5'incisi düzenlendi. Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği festivale Ümraniye Belediye Başkanı  Hasan Can ile binlerce Ümraniyeli katıldı. Festival boyunca  Karadeniz halk oyunları, kemençe, tulum gösterisi, ödüllü hamsi yeme yarışması, konser ile çok sayıda etkinlik gerçekleşti. Ayrıca festival kapsamında 100 bin kişiye ekmek arası hamsi dağıtıldı.
Hamsi ızgarasının başına geçerek vatandaşlara ikramda bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Hamsi bahane festival şahane mi diyeceğiz, yoksa festival bahane hamsi şahane mi diyeceğiz? Hamsi Karadeniz'de çıkıyor. Karadeniz'in yemeği diyebiliriz ama hamsiyi sevmeyen yoktur. Yani hamsiyi herkes seviyor. Her halde en güzeli bu ızgara. Bugün burada Rizelisi de var, Karadenizlisi de var. Anadolu'nun her köşesinden de var. Herkes burada bugün Karadeniz havası teneffüs ediyor. Bir başka günde bir başka zamanda Sivaslı oluyoruz, bir başka günde Erzurumlu oluyoruz, bir başka günde Antalyalı, Bitlisli, Vanlı oluyoruz. Bir başka zamanda Balıkesirli, Bursalı oluyoruz. Çünkü  İstanbul 81 vilayetimizin, her bir ilimizin temsil edildiği, Ümraniye'de yine her bir ilin temsil edildiği bir ilçemiz. Bölge olarak da Ümraniye'nin merkezinde eski belediye binamızın bulunduğu yerde yapıyoruz festivalimizi ve hemen yanımızda da metro istasyonumuz var" dedi. - İSTANBUL İstanbul,Hasan Can,Karadeniz,Ümraniyeğinin ortaklaşa düzenlediği “5. Hamsi ve Horon Festivali” başladı.aniye Belediyesi ve Ümraniye Rizeliler Derneğinin ortaklaşa düzenlediği “5. Hamsi ve Horon Festivali” başladı.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari