PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Hasan Can: Rabbim Mehmetçiğimize güç, kuvvet versin
Akşam.com.tr - 03 Mart 2018

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Esenevler Mahallesi Hacı Ömer Karagül Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nın ardından vatandaşlarla bir araya gelerek çorba ikram etti.

Her Cuma olduğu gibi bu Cuma da Başkan Hasan Can, namazın ardından vatandaşlarla bir araya gelerek, hasbihal etti ve çorba ikramında bulundu. Hacı Ömer Karagül Camii’nde kılınan Cuma Namazı’nın ardından gerçekleşen çorba ikramına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, belediye birim müdürleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “Her hafta çorba dağıtım programlarında bir araya geliyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Rabbim kıldığımız namazımızı kabul eylesin. Hepinize afiyet olsun. Bizleri Cuma sonrası ve Pazar sabahı ağırlayarak, çorba ikramında bulunan belediye başkanımızdan Allah razı olsun” dedi. Eminmollaoğlu, ülkenin zor zamanlardan geçtiğine vurgu yaparak, “Rabbim devletimizin, milletimizin ve ordumuzun yar ve yardımcısı olsun. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” diyerek konuşmasını bitirdi.

Cuma namazı sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptığı konuşmada “Eski zamanlarda olduğu gibi şimdilerde de artık camilerimizde namaz kılındıktan sonra; memleket meseleleri konuşuluyor, istişareler yapılıyor” dedi. Cami cemaatine tavsiyelerde de bulunan Başkan Hasan Can, “Torunlarımıza, çocuklarımıza sahip çıkalım. Yanlış istikamete sapan çocuklarımız için belediyeden, cami imamından, muhtardan ya da emniyet müdürlüğünden yardım isteyelim. Gençler için en güzel okul, dürüst arkadaşların bulunduğu sosyal bir çevreye sahip olmaktır. Bu yüzden çocuklarınızın arkadaş çevresine çok dikkat edin” dedi.

“Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Yüzyıldan beri özlemini çektiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Çünkü Türkiye son 15 yılda gördüğü bu tabloyu yüzyıldır hasretle bekledi. Bu sebeple içinde bulunduğumuz zaman diliminin kıymetini bilmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi takviye etmeliyiz. Aramıza fitne sokmaya çalışanlara müsaade etmemeliyiz. Rabbim Mehmetçiğimize güç, kuvvet versin. Şehitlerimize rahmet eylesin. Gazilerimize daha güzel günler görmeyi nasip etsin. Yaralı askerlerimize de şifa versin” dedi. Başkan Hasan Can, “Milletimizin onurunu dimdik ayakta tutan ve kimsenin karşısında eğdirmeyen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet büyüklerimize de güç, kuvvet versin. Şer odaklarının şerrinden muhafaza eylesin. İştiraklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari