ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

ÜMRANİYELİ GENÇLER KAMP ATEŞİNİN ETRAFINDA TOPLANDI

Tarih : 03 Eylül 2021
ÜMRANİYELİ GENÇLER KAMP ATEŞİNİN ETRAFINDA TOPLANDIÜmraniye Belediyesi bu yıl ilk kez bir gençlik kampı düzenledi. Gençlerden büyük ilgi gören kampı, Başkan İsmet Yıldırım da ziyaret etti.

Ümraniye Belediyesi gençleri önceleyen projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Gençlerin birbirinden farklı etkinlikle keyifli ve verimli vakit geçirmelerini amaçlayan Ümraniye Belediyesi ilk kez bir gençlik kampı programı düzenliyor. 15-21 yaş arasındaki geçlerden oluşan kampın misafirleri; şehit ve gazi çocuklarıyla, sevgi evlerinde yaşayan gençlerden oluşuyor. İki farklı grup halinde düzenlenen kampta 88 kız, 80 de erkek ve 11 eğitmen yer alıyor. Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü kampta; 4 kişilik bungalowlar, yemekhane, mescit, revir, banyo ve duş alanları bulunuyor.

Etkinlik Gençlerin İlgisini Çekiyor

Gençlik kampında gün erken başlıyor. 8.30’da uyanan gençler, kahvaltının ardından yoğun bir güne “Merhaba” diyor. Birçok etkinlik ve faaliyetin yer aldığı kampta doğa yürüyüşü, sabah sporu, satranç, mangala, tabu, jenga, matrak, macera parkı, doldur kazan, koca ayak, okçuluk, voleybol, futbol, basketbol, çuval yarışı, halat çekme, mas güreşi, bocce, masa tenisi, hisset çiz, karaoke, çubuğu düşürme, bardak dizme, sırala kazan, ağız okuma, sandalye kapmaca ve bil ıslanma oyunları ile kamp ateşi sohbetleri gençlerden büyük ilgi görüyor.

Başkandan Genç Kampçılara Ziyaret

Başkan İsmet Yıldırım, gençlik kampına ziyarette bulundu. Kamp ateşi etrafında gençlerle bir araya gelen Başkan Yıldırım’ın ziyareti büyük ilgi gördü. Gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Yıldırım, ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu yıl ilki düzenlenen ve herhangi bir ücret talep edilmeyen gençlik kampı, 5 Eylül’de sona erecek.

FOTO GALERİ