PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Ümraniye’de Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı Ümraniye'de Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başladı
Ümraniye Belediyesi vatandaşların kültürel ve sanatsal anlamda kendilerini geliştirmeleri ve hobi edinmeleri amacıyla verdiği eğitimlerde yeni dönem kurs kayıtları başladı.

Ümraniye Belediyesi vatandaşların kültürel ve sanatsal anlamda kendilerini geliştirmeleri ve hobi edinmeleri amacıyla verdiği eğitimlerde yeni dönem kurs kayıtları başladı.

Ümraniye’de 14 yıldır yoğun ilgiyle devam eden kültürel etkinlikler, Başkan İsmet Yıldırım’ın göreve başlamasıyla hız kazandı. Yeni dönemde kapsamlı eğitimleri ve yeni branşlarıyla; dil akademisi, edebi sanatlar akademisi, geleneksel sanatlar akademisi, müzik akademisi ve meslek edindirme kursları için kayıtlar başladı.

Dil Akademisi

Nurettin Topçu Eğitim Merkezi’nde verilen dil akademisi kurslarında, uzman eğitmenler tarafından İngilizce, Arapça ve Osmanlıca dersleri veriliyor.

Edebi Sanatlar Akademisi

Edebiyata ilgisi olan, kendilerini geliştirmek isteyen vatandaşların şiir, hikaye yazma, tiyatro metni ve film senaryosu yazma konusunda eğitim almak için Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’ne başvurmaları gerekmektedir.

Geleneksel Sanatlar Akademisi

17 Farklı branşta eğitim verilecek Geleneksel Sanatlar Akademisi’nde hat, tezhip, minyatür, çini, ebru, kalem işi, ahşap oyma, cam yaldızlama, gümüş takı, kilim dokuma, katı, sedef kakma, tokat baskı, rölyef, el sanatları, kaligrafi ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri veriliyor.

Müzik Akademisi

Ümraniye Belediyesi Müzik Akademisi ise farklı merkezlerde piyano, gitar, bağlama, keman, ney, ud, kemençe, şan, solfej ve konservatuara hazırlık dersleri veriyor.

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları

Yeni döneme 25 farklı branş ile başlayan meslek edindirme kursları, meslek sahibi olmak isteyen Ümraniyeliler için kapılarını açıyor. İlçenin farklı noktalarında; giyim, mefruşat, modelistlik, makroma, örgü, hasta ve yaşlı bakımı ve ilkyardım, çocuk gelişimi, işaret dili, bilgisayar işletmenliği, feretiko, oyuncak bebek yapımı, yemek yapımı ve sunumu, pastacılık, amigurumi, keçe, iğne oyası, makine nakışı, tek kırma, çakıl taşı ile resim, el nakışı, erkek berberliği, bayan kuaförlüğü, aşçı yardımcılığı, kurdele nakışı ve butik pastacılık eğitimleri veriliyor.

Tarih : 24 Eylül 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari