ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

ÜMRANİYE’DE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

Tarih : 16 Mart 2024
ÜMRANİYE'DE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYORRamazan ayı için özel etkinlikler hazırlayan Ümraniye Belediyesi, Santral Meydan’da kurulan dev çadır da tiyatro oyunları, film gösterimleri, çeşitli sahne gösterileri ve sürpriz etkinliklerle, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ümraniyelilere dolu dolu bir Ramazan programı hazırladı. Başkan Yıldırım beraberinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte stantları tek tek dolaşıp, Erzurum-Erzincan Gecesi’ne katılarak, hemşehrilerle bir araya geldi.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri devam ediyor. İlçe sakinlerinin yoğun katılımıyla iftar sonraları gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, binlerce Ümraniyeli etkinlik alanında bir araya geliyor. Ramazan etkinlikleri kapsamında her akşam iftardan önce ve sonra düzenlenen etkinlikler genç, yaşlı herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. 15 Mart Cuma akşamı; iftardan önce çocuklar “Karlar Ülkesi 2 ” animasyon filmini seyrettiler.


Öte yandan Karadeniz yöresinden İç Anadolu’ya, Güneydoğu Anadolu’dan Doğu Anadolu’ya Türkiye’nin dört bir yanından gelerek, Ümraniye’de stant açan hemşehri derneklerinin yöresel ürünleri ve kültürleri de vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.


İftardan sonra ise etkinlik çadırında Erzurum-Erzincan Gecesi düzenlendi. Programa Cumhur İttifakı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Erdem katıldı. Stantları birlikte gezen Destanı ve Yıldırım, hemşehrilerle sohbet ederek, iyi sahurlar diledi.