ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

ÜMRANİYEDE RAMAZAN COŞKUSU SÜRÜYOR

Tarih : 19 Mart 2024
ÜMRANİYEDE RAMAZAN COŞKUSU SÜRÜYOR	Ramazan ayı için özel etkinlikler hazırlayan Ümraniye Belediyesi, Santral Meydan’da kurulan dev çadır da tiyatro oyunları, film gösterimleri, çeşitli sahne gösterileri ve sürpriz etkinliklerle, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ümraniyelilere dolu dolu bir Ramazan programı hazırladı. Başkan Yıldırım etkinlik alanında dernek stantlarını tek tek dolaşıp, Kastamonu-Sinop Gecesi’ne katılarak, hemşehrilerle bir araya geldi.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri devam ediyor. İlçe sakinlerinin yoğun katılımıyla iftar sonraları gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, binlerce Ümraniyeli etkinlik alanında bir araya geliyor. Ramazan etkinlikleri kapsamında her akşam iftardan önce ve sonra düzenlenen etkinlikler genç, yaşlı herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. 18 Mart Pazartesi akşamı; iftardan önce çocuklar “Dedemin Günlükleri” çocuk tiyatrosunu seyrettiler.

Öte yandan Karadeniz yöresinden İç Anadolu’ya, Güneydoğu Anadolu’dan Doğu Anadolu’ya Türkiye’nin dört bir yanından gelerek, Ümraniye’de stant açan hemşehri derneklerinin yöresel ürünleri ve kültürleri de vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

İftardan sonra ise etkinlik çadırında Kastamonu-Sinop Gecesi düzenlendi. Başkan İsmet Yıldırım, hemşehrilerle sohbet ederek, iyi sahurlar diledi.

 

 

FOTO GALERİ