ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

Ümraniye’de Paten Kursları Başladı

Tarih : 10 Aralık 2019
Ümraniye'de Paten Kursları BaşladıTürkiye’de ilk defa Ümraniye Belediyesi tarafından hayata geçirilen paten kursları, uzman eğitmenler eşliğinde başladı. İlk derse çocuklar büyük bir heyecanla katılırken, paten kurslarının kayıtları da sürüyor.

Türkiye’de ilk defa Ümraniye Belediyesi tarafından hayata geçirilen paten kursları, uzman eğitmenler eşliğinde başladı. İlk derse çocuklar büyük bir heyecanla katılırken, paten kurslarının kayıtları da sürüyor.

Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından açılan paten kursları, uzman eğitmenler eşliğinde başladı. 7-14 yaş grubundaki çocukların eğitim gördüğü kursların ilk dersi, Ümraniye Belediye Bahçesi’nde gerçekleşti. Spor öğretmeni Furkan Yanık tarafından eğitime alınan çocuklar, ilk derste temel konuları öğrendi. Çocuklar bu ders esnasında hem paten kullanmayı öğrenirken, hem de paten sürerek keyifli bir zaman geçirdi.

Spor Öğretmeni Furkan Yanık, “Bugün ilk dersimizi yapıyoruz. İlk kullanmaya başlayan arkadaşlarımız için temel dersleri gösteriyoruz bugün. Gerçekten yetenekli çocuklarımız. Buraya gelen çocuklar da genellikle hevesle geliyorlar. Katılımın artması yönünde büyük bir beklentim var. Çünkü Türkiye’de ilk defa biz Ümraniye Belediyesi olarak böyle bir kurs düzenliyoruz. O yüzden de paten kurslarına talebin artmasını bekliyorum” dedi. Çocukları sokak ve caddelerde paten kullanırken dikkatli olmaya çağıran Furkan Yanık, “Arkadaşlarımızın bu tür kurslara daha fazla ilgi göstermesini bekliyorum. Onları yarışmalarda daha fazla görmek istiyoruz. Kurslara katılan arkadaşlarımızın dışarda kötü alışkanlıklardan uzak kalacaklarına ve daha fazla sosyalleşeceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Pazartesi ve Perşembe günleri saat 16.00-18.00 arasında yapılacak paten kurslarının kayıtları da bir taraftan sürüyor. Sınırlı sayıda kontenjanlara başvuracak öğrenciler, Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne giderek kayıt yaptırabiliyor.

İletişim: 0216 443 56 00

FOTO GALERİ