ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

ÜMRANİYE'DE DOWN SENDROMLU GENCİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Tarih : 14 Nisan 2021
ÜMRANİYE'DE DOWN SENDROMLU GENCİN HAYALİ GERÇEK OLDUÜmraniye'de evlerine hırsız girdikten sonra polis olma hayali kurmaya başlayan down sendromlu Hayriye'nin isteği gerçek oldu. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın destekleriyle Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Ali Tuna Coşkun ile bir araya gelen Hayriye, makam odasındaki uzun süren sohbet ve ikramlar sonrası üniformasını giyip, polis otosuna binerek devriye attı.

Ümraniye'de down sendromlu Hayriye Özen, evlerine giren hırsızın biriktirdikleri parayı çalması sonrası polislik hayali kurmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde ise Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Özen ailesinin kapısını çalan ve Hayriye ile sohbet eden Başkan İsmet Yıldırım, Hayriye'nin polislik hayalini duyunca çalışmalara başladı. Başkan Yıldırım, Hayriye'yi de yanına alarak Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ziyarette bulundu. Emniyete gelen Başkan Yıldırım ve Hayriye, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Ali Tuna Coşkun ile uzun uzun sohbet etti. Sohbetin ardından hediyesini Müdür Coşkun'dan alan Hayriye, üniformasını da giyerek devriye atmak üzere ekip otosuna geçti.

"Her zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız"

Hayriye'yi ekip otosuna uğurlayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, "Geçtiğimiz 21 Mart'ta down sendromlu kardeşlerimizin günüydü. Biz hem Hayriye'ye hem de iki kardeşimize daha ziyaretlerde bulunduk. Hayriye'yi de çok sevdik. Evlerinde uzun uzun sohbet ettik. Sohbet esnasında Hayriye'nin polis olmak istediğini öğrendik. Biz de emniyet müdürümüze gelerek konuyu açtık ve bir de polis elbisesi aldık. Hayriye bugün hem polis hem de müdürümüzün yardımcısı oldu. Arabayla vazifeye de çıkacak. Bundan sonra farklı çalışmalarda yapacağız. Kadınlara bir kafe açacağız. Hayriye gibi kardeşlerimizi o kafelerde çalıştıracağız. Sosyal yaşamlarına yönelik kazanımlar sağlayacağız. Down sendromlu kardeşlerimizin zeka seviyesi oldukça yüksek. Bu kardeşlerimize hayatın içerisinden rol biçerek topluma kazandırmak hepimizin görevi. Bizler Ümraniye'de her zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız" şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ