ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın Kayıtları Başladı

Tarih : 03 Eylül 2015
Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nın Kayıtları BaşladıÜmraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın 2015- 2016 Eğitim ve Öğretim Yılı başvuruları başladı. 17 ayrı noktada, 32 branşta verilecek olan eğitimlerin kayıtları 01-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nın 2015- 2016 Eğitim ve Öğretim Yılı başvuruları başladı. 17 ayrı noktada, 32 branşta verilecek olan eğitimlerin kayıtları 01-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Meslek Edindirme Kursları, 2004’ten itibaren 20.000’den fazla öğrenciyi mezun etti. Eğitimlerini başarıyla bitiren hanımların Ümraniye Belediyesi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazandıkları Meslek Edindirme Kursları, her yıl içeriğini daha da zenginleştirerek, Ümraniyeli hanımların kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra, ev ekonomisine katkıda bulunmalarını da sağlıyor. 8 ay süren kurslar kapsamında öğrencilere; Ahşap Rölyef, Bilgisayar, Cam Süsleme, Ebru, El Nakışı, El Sanatları, Giyim, Hasta ve Yaşlı Bakımı, Kurdale Nakışı, Mefruşat, Rize Bezi Dokuma (Feretiko), Tezhib, Yabancı Dil (Arapça), Minyatür, Makine Nakışı, İğne Oyası, Cam Yaldızlama, Kalemişi, Modelistlik, Stilistlik, Hat, Pastacılık ve Pastane Ürünleri, Yemek Sunum, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Kaligrafi, Çocuk Gelişimi, Altın ve Gümüş Takı İşlemeciliği, Yağlı Boya Resim, Resim, Tel Kırma, Dantel Anglez, Çini gibi birçok alanda eğitim verilecek.

Belirlenen 17 ayrı noktada, 32 branşta, profesyonel eğitmenler tarafından verilecek kursların 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı kayıtları 01- 30 Eylül 2015 tarihleri arasında devam edecek. Meslek Edindirme Kurs Kayıtları için kursiyerler, nüfus cüzdanlarıyla kendilerine en yakın kurs merkezine giderek kayıt yaptırabilecekler.  Bu yıl da yoğun katılımın beklendiği Meslek Edindirme Kursları; yeni bir meslek edinmek, yeteneğini keşfetmek, farklı alanlarda çalışmayı denemek isteyen öğrencileri bekliyor. Meslek Edindirme Kursları’nda ücretsiz eğitim almak isteyen kursiyer adayları, bu yıl eğitim verilecek merkezler, branşlar ve kurs kayıt bilgileri için aşağıdaki linkten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Meslek Edindirme Kursları ve Akademiler