ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

Haberler

GELECEĞİN ŞAMPİYON OKÇULARI ÜMRANİYE'DE YARIŞTI
25.9.2023
GELECEĞİN ŞAMPİYON OKÇULARI ÜMRANİYE’DE YARIŞTI
Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 7. Türk Okçuluğu Puta Yarışması’nda yüzlerce sporcu yarıştı. Ümraniye Millet Bahçesi’nde düzenlenen yarışmada dereceye girenlere Başkan İsmet Yıldırım hediyelerini takdim etti.
BAKAN TEKİN İLE BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYE'DE YENİ BİR OKULUN AÇILIŞINI YAPTI
22.9.2023
BAKAN TEKİN İLE BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYE’DE YENİ BİR OKULUN AÇILIŞINI YAPTI
Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan 28 derslikli ve 820 öğrenci kapasiteli Necmettin Öztürk İlkokulu’nun açılışını Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım yaptı. Yeni okullarına kavuşan öğrenciler büyük bir mutluluk yaşadı.
BAŞKAN YILDIRIM AVRUPA ŞAMPİYONU FUTSAL MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI
13.9.2023
BAŞKAN YILDIRIM AVRUPA ŞAMPİYONU FUTSAL MİLLİ TAKIMINI AĞIRLADI
Down Sendromlu Futsal Milli Takımıyla İtalya’ya gitmeden önce bir araya gelerek, şampiyonluk sözü alan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Avrupa Şampiyonu olarak dönen Milli takımla kahvaltı programında buluşarak sporculara tam altın hediye etti.
ÜMRANİYE'DE İLK DERS ZİLİ ÇALDI
11.9.2023
ÜMRANİYE’DE İLK DERS ZİLİ ÇALDI
2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı, öğrencilerin heyecan ve coşkusuyla açıldı. Yeni okul dönemi; bakımları yapılan okullar, pırıl pırıl olan sınıflar, hediye edilen binlerce kırtasiye seti ile başladı. Başkan Yıldırım, Ahmet Yavuz Ortaokulu’nda düzenlenen törene katılarak, öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
NEFES KESEN AYAK TENİSİ TURNUVASINDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU
11.9.2023
NEFES KESEN AYAK TENİSİ TURNUVASINDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU
Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ayak tenisi turnuvasında 200 sporcunun oluşturduğu 50 takım şampiyon olmak için kıyasıya mücadele verdi. Başkan İsmet Yıldırım da turnuvaya katılarak sporcuların heyecanına ortak oldu.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ
11.9.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN TOPLU SÜNNET ŞÖLENİ
Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet organizasyonunda bin 767 çocuk sünnet oldu. Aileleriyle şölene katılan çocuklar, kendileri için kurulan eğlence alanlarında keyifli anlar yaşadı.
ANADOLU ÜMRANİYE'DE BULUŞTU: BİNLERCE KİŞİ YÖRESEL GÜNLER FESTİVALİNE AKIN ETTİ
09.9.2023
ANADOLU ÜMRANİYE’DE BULUŞTU: BİNLERCE KİŞİ YÖRESEL GÜNLER FESTİVALİNE AKIN ETTİ
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen ve 20 gün sürecek olan Yöresel Günler Festivali başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tek tek stantları dolaşarak vatandaşlara kendi elleriyle ikramda bulundu.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİME DEV DESTEK: 2 YENİ OKUL, 5 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI
08.9.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME DEV DESTEK: 2 YENİ OKUL, 5 BİN ÖĞRENCİYE KIRTASİYE YARDIMI
Ümraniye Belediyesi yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırlıklarını tamamladı. İlçeye 2 yeni okul kazandıran Ümraniye Belediyesi, 5 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dolu çanta da hediye etti. Ayrıca okullar açılmadan önce ilçede bulunan okullarda tadilat, boya, bahçe düzenlemesi gibi çalışmalar da tamamlandı.
YÖRESEL GÜNLER FESTİVALİ ÜMRANİYE'DE BAŞLIYOR
07.9.2023
YÖRESEL GÜNLER FESTİVALİ ÜMRANİYE’DE BAŞLIYOR
Yöresel Günler Festivali 8 Eylül’de Ümraniye’de kapılarını açıyor. 20 gün boyunca devam edecek festivalde yerel sanatçılar ile 30 ilin dernek ve federasyonlarının kuracağı stantlarda illerin yöresel lezzetleri ve kültürleri tanıtılacak.
ÜMRANİYE'DE 50 BİN KİŞİLİK YAZFEST
04.9.2023
ÜMRANİYE’DE 50 BİN KİŞİLİK YAZFEST
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen Yazfest’te yaklaşık 50 bin kişi katıldı. Yazfest’te bu yıl Ekin Uzunlar, Sinan Akçıl ve Cengiz Kurtoğlu sahne alarak Ümraniyelilerle buluştu.
GENÇLER AKIN ETTİ: 30 İLİN NÜFUSUNU GERİDE BIRAKTI
28.8.2023
GENÇLER AKIN ETTİ: 30 İLİN NÜFUSUNU GERİDE BIRAKTI
Açıldığı günden beri 500 kişilik kapasitesiyle Ümraniyeli gençlere hizmet veren Fazlı Aydın Millet Kütüphanesi, 8 ayda 370 bin genci ağırlayarak 30 ilin nüfusundan daha fazla sayıya ulaştı.
MİNİK KRAMPONLAR TURNUVADA TER DÖKTÜ
28.8.2023
MİNİK KRAMPONLAR TURNUVADA TER DÖKTÜ
Ümraniye Belediyesi tarafından ilçedeki futbol okulları ve takımların katılımıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Minik Kramponlar Futbol Turnuvası’nda, şampiyon Ihlamurkuyu Birlikspor Futbol Okulu oldu. Attığı 15 gol ile “Gol Kralı” seçilen Sefa Tosun ise plaketini Başkan İsmet Yıldırım’dan aldı.
BAŞKAN İSMET YILDIRIM ÜNİVERSİTELİ OLAN ÜMRANİYELİ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
25.8.2023
BAŞKAN İSMET YILDIRIM ÜNİVERSİTELİ OLAN ÜMRANİYELİ GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ
Ümraniye Belediyesi Hazırlık Kursu’nda eğitim gören ve YKS’de başarılı olup, üniversiteyi kazanan 270 öğrenci, Başkan İsmet Yıldırım ile bir araya geldi. Gençlerin mutluluğuna ortak olan Başkan Yıldırım, “Yolunuz ve bahtınız açık, başarılarınız daim olsun” dedi.
YANGININ ORTASINDA KALAN KAPLUMBAĞAYI ÜMRANİYE BELEDİYESİ EKİPLERİ KURTARDI
24.8.2023
YANGININ ORTASINDA KALAN KAPLUMBAĞAYI ÜMRANİYE BELEDİYESİ EKİPLERİ KURTARDI
Çanakkale’de 3 gündür devam eden ve bugün kontrol altına alınan yangında Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri, alevlerin arasında kalan bir kaplumbağayı kurtardı. Yangından etkilenen kaplumbağaya su içiren ekipler, alevler nedeniyle yaralanan ayaklarına merhem sürdü.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ ÇANAKKALE'DE
23.8.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ ÇANAKKALE’DE
Ümraniye Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, Çanakkale’de dün öğle saatlerinde başlayan orman yangınına müdahale için bölgeye ulaşarak çalışmalara başladı. Başkan Yıldırım, “Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz” dedi.
ÜMRANİYE'DE SOKAK BASKETBOL TURNUVASI'NDA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
21.8.2023
ÜMRANİYE'DE SOKAK BASKETBOL TURNUVASI’NDA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası’nda dereceye giren takımlar belli oldu. ‘Büyük Kadınlar’, ‘Büyük Erkekler’ ve ‘Genç Erkekler’ olmak üzere 3 kategoride yarışan 98 takımdan şampiyonlar sırasıyla Marmara Team, İstabull’s, Demir Team oldu.
ÜMRANİYE'NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM HEDEFİ "5 YILDA AYAĞA KALKMAK"
11.8.2023
ÜMRANİYE'NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM HEDEFİ "5 YILDA AYAĞA KALKMAK"
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kentsel dönüşümde, vatandaşların hızlı hareket etmesiyle bütün ilçeyi 5 sene içinde ayağa kaldıracaklarına inandığını söyledi.
KUR'AN'A GÖNÜL VEREN İKİ BİN ÇOCUK BAŞKAN YILDIRIM'DAN SERTİFİKASINI ALDI
09.8.2023
KUR’AN’A GÖNÜL VEREN İKİ BİN ÇOCUK BAŞKAN YILDIRIM’DAN SERTİFİKASINI ALDI
Ümraniye’de, yaz tatili boyunca Kur’an Kursunda eğitim gören 2 bin öğrenci, eğitimlerini tamamlayarak kapanış töreninde sertifikalarını Başkan İsmet Yıldırım’ın elinden aldı.
ÜMRANİYE'DE 10 BİN KİŞİYE AŞURE İKRAM EDİLDİ
28.7.2023
ÜMRANİYE’DE 10 BİN KİŞİYE AŞURE İKRAM EDİLDİ
Ümraniye’deki aşure pişirme ve ikram programına katılan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım 10 bin kişiye aşure ikramında bulundu. Ümraniye’deki aşure ikramları 1 hafta boyunca ilçenin çeşitli noktalarında devam edecek.
İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL ÜMRANİYE'Yİ ZİYARET ETTİ
27.7.2023
İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL ÜMRANİYE’Yİ ZİYARET ETTİ
İstanbul Valisi Davut Gül ile Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, sabah yürüyüşünün ardından Millet Bahçesi’nde gençlerle kahvaltıda buluştu. Vali Gül ile Başkan Yıldırım, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programın ardından ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi.
19. ULUSLARARASI YAĞLI BOYA RESİM, HİKÂYE VE ŞİİR YARIŞMALARININ SONUÇLARI BELLİ OLDU
24.7.2023
19. ULUSLARARASI YAĞLI BOYA RESİM, HİKÂYE VE ŞİİR YARIŞMALARININ SONUÇLARI BELLİ OLDU
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 19.su düzenlenen; sanat ve edebiyat dünyasında marka hâline gelen Geleneksel Yağlı Boya Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları’nın sonuçları açıklandı.
 ÜMRANİYE BELEDİYESİ YKS ÖĞRENCİLERİNE TERCİHFEST DÜZENLEDİ
24.7.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ YKS ÖĞRENCİLERİNE TERCİHFEST DÜZENLEDİ
Ümraniye Belediyesi, bu yıl ilk kez düzenlediği Ümraniye TercihFest ile gençlere dolu dolu 3 gün yaşattı. Üniversite adayları 3 gün boyunca hem tercihlerle ilgili rehberlik hizmeti aldı, hem de çeşitli etkinliklere katılarak tercih stresinden uzaklaşmış oldu.
ÜMRANİYE YAZ SPOR OKULU BAŞLADI
18.7.2023
ÜMRANİYE YAZ SPOR OKULU BAŞLADI
Ümraniye Belediyesi’nin 2004’ten bu yana düzenlediği Yaz Spor Okulu’nda eğitimler başladı. Başkan İsmet Yıldırım da Ümraniye Millet Bahçesi’ndeki ilk futbol antrenmanına katılarak, çocukların heyecanına ortak oldu.
GENÇLİK VE SPOR BAKANI ÜMRANİYE'DEKİ YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ
17.7.2023
GENÇLİK VE SPOR BAKANI ÜMRANİYE’DEKİ YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ümraniye Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile ilçede yapımı devam eden spor yatırımlarını yerinde inceledi.