ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

ÜMRANİYE BELEDİYESİ BİRLİK SOFRASINI ONİKİŞUBAT’TA KURACAK

Tarih : 22 Mart 2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ BİRLİK SOFRASINI ONİKİŞUBAT'TA KURACAKÜmraniye Belediyesi, bu Ramazan iftar sofralarını kardeş afet şehri olan Kahramanmaraş Onikişubat’ta kuracak. Ramazan boyunca her gün 10 bin kişiyi, gönül sofralarında ağırlayacak olan Ümraniye Belediyesi, iftardaki etkinliklerle afetzedelere dolu dolu bir Ramazan yaşatacak.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününden bu yana tüm imkânlarıyla bölgede çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi, Ramazanın bereketini afetzede vatandaşlarla paylaşacak. Onikişubat’ta Ümraniye Belediyesi tarafından kurulan yaşam merkezinde her gün 7 bin kişilik iftar yemeği verilecek. Ayrıca ilçe genelinde kurulacak 2 merkezde de 3 bin kişilik iftar yemeği dağıtılacak. Gün boyunca da oruç tutamayanlar için yemek ikramı devam edecek.

Gıda kolisi kampanyası da devam ediyor

Ümraniye Belediyesi, deprem bölgesindeki afetzedelerin yaralarını sarmak için "Bir Koli de Sizden Olsun" kampanyasıyla bölgeye sürdürülebilir destek sağlamayı hedefliyor. Ümraniye Belediyesi ve hayırseverlerin bağışladığı Ramazan kolileri Onikişubat’taki vatandaşlara dağıtılacak.

İftar sofralarına ramazan etkinlikleri eşlik edecek

İftarların yanı sıra kültürel etkinlikler de hem Onikişubat’ta kurulan sahne ile hem de etkinlik TIR’ı ile bölge halkıyla buluşacak. Çocuklar etkinlik TIR’ı sayesinde; Karagöz Hacivat, palyaço, sahne gösterileri ve interaktif çocuk oyunlarıyla gönüllerince eğlenirken, kurulan etkinlik çadırında da ramazanın ruhuna uygun programlar düzenlenecek.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ümraniye Belediyesi olarak tüm ekibimizle birlikte ilk günden itibaren gerek deprem bölgesinde, gerekse Ümraniye’de gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Onikişubat’ta kurduğumuz 526 konteynerlik yaşam merkezimiz Ramazan ile birlikte faaliyete geçecek. Afetzede kardeşlerimizin Ramazan’ı huzur içerisinde geçirebilmeleri için iftar sofraları kurup, etkinlikler düzenleyeceğiz. Yaralarımızı sarmak biraz zaman alacak olsa da mübarek ramazan ayını Onikişubat yaşam merkezinde manevi bir atmosferde idrak edeceğiz. Depremzede vatandaşlarımızın oruçlarını rahat bir şekilde tutabilmeleri için iftar çadırlarımızı kurduk. Bu çadırda ve ilçenin diğer iki noktasında her gün 10 bin kişi iftar açacak. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Mübarek Ramazan ayının devletimize, milletimize ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ