ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

MİNİK DOSTLAR ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NE EMANET

Tarih : 26 Ocak 2021
MİNİK DOSTLAR ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NE EMANETÜmraniye Belediyesi bünyesinde yer alan Veterinerlik Hizmetleri Birimi ilçe sınırlarında bulunan hasta ve bakıma muhtaç tüm sokak hayvanlarını hiçbir ücret almadan tedavi ederek sağlığına kavuşturuyor. Birim yetkilileri, hayvanlara verilen bakım ve tedavi hizmetlerinin ücret karşılığında yapıldığıyla alakalı bazı söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Ümraniye Belediyesi bünyesinde yer alan Veterinerlik Hizmetleri Birimi ilçe sınırlarında bulunan hasta ve bakıma muhtaç tüm sokak hayvanlarını hiçbir ücret almadan tedavi ederek sağlığına kavuşturuyor. Birim yetkilileri, hayvanlara verilen bakım ve tedavi hizmetlerinin ücret karşılığında yapıldığıyla alakalı bazı söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

Sosyal belediyecilik alanında Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biri olan Ümraniye Belediyesi, bünyesindeki Veterinerlik Hizmetleri Birimi’nin çalışmalarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Belediye, ilçe sınırları dâhilinde yer alan tüm hayvanların sağlığıyla yakından ilgileniyor. Çeşitli nedenlerle sağlığını yitirmiş ve bakıma muhtaç olan minik dostlar, Hekimbaşı’nda bulunan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde veteriner hekimler tarafından muayene edilerek iyileştiriliyor. Teknolojik imkânlarla donatılmış olan klinikte her türlü hayvanın tedavisi, bakımı ve kısırlaştırma işlemleri hiçbir ücret alınmadan yapılıyor. 

Sosyal medya ve Çözüm Merkezi üzerinden gelen ihbarları değerlendiren Veterinerlik Hizmetleri Ekipleri, tam donanımlı hayvan ambulansıyla en kısa sürede verilen adrese intikal ederek, hasta ya da yaralı hayvanları rehabilitasyon merkezine getiriyor. Yapılan tetkiklerin ardından tedavisi gerçekleştirilen hayvanlar iyileşmelerinin ardından, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca alındıkları yere bırakılıyor. Ekipler ayrıca gerçekleştirdikleri rutin kontrollerde de hasta ve yaralı hayvanlara müdahale ediyor. 

Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yapılan işlemlerin hiçbirinden ücret talep edilmediğini, bazı kişilerin belediyenin bu hizmetleri ücrete mukabil gerçekleştirdiği yönündeki sözlerine de vatandaşların itibar etmemeleri gerektiği açıklamasında bulundu.

 

FOTO GALERİ