ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

MESLEK SAHİBİ YAPAN KURSLAR YAKINDA BAŞLIYOR

Tarih : 14 Eylül 2021
MESLEK SAHİBİ YAPAN KURSLAR YAKINDA BAŞLIYORAkademi Ümraniye bünyesinde yer alan Meslek Kursları’nın 2021-2022 Eğitim Yılı kayıtları başladı. Bu yıl 13 merkezde 34 branşta eğitim verilecek.

Ümraniye Belediyesi, ilçe sakinlerinin kişisel, sosyal ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu doğrultuda faaliyet gösteren Akademi Ümraniye’ye bağlı olan Meslek Kursları her yıl büyük ilgi görüyor. Birbirinden farklı onlarca branşın yer aldığı kurslara katılan yüzlerce katılımcı meslek sahibi olarak, yeni bir hayata adım atma fırsatı yakalıyor.

Uzun yıllardır devam eden Meslek Kursları bu yıl da birbirinden zengin branşlarla birçok kursiyere eğitim verecek. Meslek Kursları’nın 2021-2022 Eğitim Yılı kayıtları www.umraniye.bel.tr adresinde online olarak başladı. Eğitim sonunda kursiyerlere MEB onaylı sertifika verilecek. Pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilecek olan eğitimler, 12 kişilik gruplar halinde yapılacak. Meslek Kursları eğitimleri 4 Ekim’de başlayacak.

13 Merkezde 34 Branş

Meslek Kursları’nın 2021-2022 eğitimleri; Aliya İzzet Begoviç Kültür Merkezi, Atakent Kurs Merkezi, Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi, Hoca Ahmet Yesevi Kurs Merkezi, İnkılap Kurs Merkezi, Mahmut Celalettin Ökten Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi, Mehmet Akif Bilgi Evi, Mehmet Akif Kültür ve Eğitim Merkezi, Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezi, Samiha Ayverdi Gençlik ve Kültür Merkezi, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Gençlik ve Kültür Merkezi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Eğitim Sağlık ve Sosyal Hizmet Merkezi ve Ümraniye Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl kurslarda; şiş örücülüğü, pasta yapımı ve sunumu, yaş pasta yapımı, pasta çırağı, bahçe bakımı, peyzaj geliştirme ve uyum eğitimi, mantar yetiştiriciliği, pratik kadın giysileri dikimi, kadın dış giysileri dikimi, elde Türk işlemeleri, Nallıhan iğne oyası, hasta ve yaşlı öz bakımına destek olacakların eğitimi, emlak danışmanlığı, Türk işaret dili, dosyalama, arşivleme geliştirme ve uyum eğitimi, giyim üretiminde temel işlemler, kadın manto ve kaban dikimi, kasnak sallayarak yapılan makine nakışları, iğne oyası yapımı, çeyiz ürünleri hazırlama, kırkyama, elde hesap işi, şiş ve tığ örücülüğüyle oyuncak bebek yapımı (amigurumi), sepet örücülüğü, geleneksel Türk mutfağı, butik çikolata yapımı, saça geçici ve kalıcı şekil verme teknikleri, cilt bakımı ve temel makyaj, bilgisayar işletmenliği (operatörlüğü), genel muhasebe, 0-72 ay çocuk gelişimi, danışma görevlisi, kadın giysileri dikimi (düz ve dar etek, kadın pantolonu, bluz, elbise), mis sabun üretimi ve arıcılık branşlarında eğitim verilecek.

Meslek Kursları’na kayıt yaptırmak isteyenler (216) 443 56 00 (Dâhili: 1724-1725) numaralı telefondan detaylı bilgi alabilir.