ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

Geleneksel Akıl Oyunları Festivali Başladı

Tarih : 26 Şubat 2020
Geleneksel Akıl Oyunları Festivali BaşladıÜmraniye Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen 6. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali, fikstür çekimlerinin ardından başladı.

Ümraniye Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen 6. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali, fikstür çekimlerinin ardından başladı.

Ümraniye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Geleneksel Akıl Oyunları Festivali’nde öğrenciler birbirleri ile yarışacak. Bu yıl altıncısı düzenlenen festival öncesinde Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde fikstür çekimi yapıldı. Fikstür çekimi nedeniyle düzenlenen programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Festivalde karşılaşacak okullar burada çekilen kuranın ardından belirlendi.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılacağı 6. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali başlamadan Ümraniye Belediyesi tarafından okullara 8 farklı oyunun yer aldığı akıl oyunları dağıtıldı. Ayrıca ilkokul ve ortaokullardan gönüllü öğretmenlere de akıl oyunları eğitimi verildi.

Festival sırasında ilkokullar, 1. ve 2. sınıflar bir grup, 3. ve 4. sınıflar bir grup olmak üzere iki farklı grupta yarışacaklar. Ortaokullar ise 5-6-7 ve 8. sınıflar olarak tek grup şeklinde festivalde kıyasıya mücadele edecekler.

Sumo, reversi, 9 taş, hedef 5, mangala, katamino, su doku ve dama oyunlarının yer alacağı Geleneksel Akıl Oyunları Festivali’ne, 27 ilkokul ve 25 ortaokul olmak üzere toplam 52 okul katılıyor. Belirlenen fikstür çerçevesinde gerçekleşen festival 19 Mart’ta sona erecek.

FOTO GALERİ