PROJELER
ARAMA
DİYETİSYENLİK HİZMETİYLE BİNLERCE ÜMRANİYELİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU DİYETİSYENLİK HİZMETİYLE BİNLERCE ÜMRANİYELİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Ümraniye Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde bulunan Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nden ücretsiz yararlanan binlerce vatandaş sağlıklı beslenme programları sayesinde fazla kilolarından kurtulmaya devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi, dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda büyük bir titizlikle çalışmaya devam ediyor. Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti sayesinde vatandaşlar tekrar kilo alma riskinden kurtulurken, obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık riskleri de minimum düzeye indiriliyor.

Diyetisyenlik hizmetine başvuran  binlerce vatandaş sağlıklı şekilde kilo verirken, merkeze başvuran obezite hastası vatandaşların; diyetisyen kontrolünde, kan değerlerine bakılarak, yaşlarına ve gereksinimlerine göre beslenme programları yapılarak sağlıklı kilo vermeleri sağlanıyor. Merkezin amacı boy/kilo indeksine göre takip altına alınan vatandaşların  kiloya bağlı oluşabilecek kronik hastalık riskini minimuma indirmek ve yaşam kalitelerini arttırmak.

5.649 kişi hizmetten yararlandı

Hayata geçirilen diyetisyenlik hizmeti ile kilo problemi yaşayan Ümraniyeliler daha sağlıklı bir yaşam elde ediyor. Bu güne kadar 9 yaş ve üzeri 5.649 kişi bu hizmetten yararlandı. Kan tahlillerini yaptırdıktan sonra merkeze başvuran vatandaşlar  diyetisyen tarafından hazırlanan tıbbi beslenme tedavileri ile kalıcı olarak kilo verebiliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen 18 yaş üstü vatandaşlar kan tahlilleriyle beraber merkeze başvurabilir.

Beslenme Eğitimi ve Diyetisyenlik Hizmeti’nden yararlanmak isteyen vatandaşlar; 0216 328 35 39  nolu telefondan randevu alabilirler. 

Tarih : 13 Nisan 2021
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari