ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye’de!

Tarih : 29 Mart 2019
 Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye'de!Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü gerçekleşecek olan seçim öncesi Ümraniyelilerle bir araya gelerek coşkulu kalabalığa hitap etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü gerçekleşecek olan seçim öncesi Ümraniyelilerle bir araya gelerek coşkulu kalabalığa hitap etti.

31 Mart yerel seçim maratonunda, 41 günde 44 il ve 14 ilçede düzenlenen mitinglerde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün de Alemdağ Caddesi Trafiğe Kapalı Alanda kendisini bekleyen coşkulu kalabalık ile bir araya geldi. Düzenlenen programa Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra; Bakanlar, AK Parti İstanbul Milletvekilleri, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Anbarkaya, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları, muhtarlar, STK Temsilcileri ve on binlerce vatandaş katıldı.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu yaptığı konuşmada, “Ümraniye, bugüne kadar AK Parti’ye en yüksek desteği veren ilçelerin başında geldi. Yine aynı şekilde ilçemiz desteğini gösterecektir. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, “Sizler, 16 seçimdir Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını desteklediniz. Allah hepinizden razı olsun. Ümraniye’ye hep birlikte hizmet edeceğiz. Bugüne kadar Ümraniye’ye hizmeti geçmiş tüm belediye başkanlarına ve Hasan Can Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Allah’ın rahmeti ve selamı hepinizin üzerine olsun. Rabbim bu güzel günleri sonsuza kadar daim eylesin” dedi. “Son 16 yıldır Türkiye, İstanbul ve Ümraniye artık çok değişti ve bambaşka oldu” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Hayat devam ettikçe, hizmette devam edecektir. 15 yıldır Ümraniye’ye 450’nin üzerinde kalıcı eser gibi birçok hizmeti yapmak nasip oldu. En önemlisi de her zaman kimsesiz ve çaresizlerin yanında olduk. Aç ve açıkta kimseyi bırakmadık. Allah bizlere onurla hizmet etmeyi nasip etti” dedi. AK Parti disiplini gereği 31 Mart’ta tekrar aday olmadığını sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “15 yıl önce tertemiz üstlendiğimiz bu görevi alnımızın akıyla tamamlayacağız. Benim hakkım sizlere helal olsun. Sizlerde haklarınızı helal edin. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Son olarak Başkan Hasan Can, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Ümraniye’de ağırlamak bizim için bir onurdur” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak konuşmasında AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın geçmişten bugüne yaptığı tüm hizmetlere değinerek, “15 yıldır Ümraniye’ye yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarından dolayı Hasan Can Başkanımıza teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, “AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN EN YAKIN TANIĞI ÜMRANİYE’DİR”

Alemdağ Caddesi Trafiğe Kapalı Alan’da coşkulu kalabalık tarafından karşılanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, “Sizleri selamların en güzeliyle hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Bugün Ümraniye yine bambaşka. Biliyorum ki Ümraniye Pazar günü için kararını vermiş. Sizlere şükran borçluyum. Çünkü 24 Haziran seçimlerinde bu kardeşinize yüzde 56.3 oy oranıyla sahip çıktınız. Ayrıca yüzde 57 ile Cumhur İttifakını, yüzde 48 ile AK Parti’yi Ümraniye’de birinci yaptınız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ne içerideki vesayetçilerin ne de dışarıdaki Türkiye düşmanlarının milletin iradesini gasp etmesine fırsat vermeyeceğiz. Dünyanın en iyi on ekonomisinden biri hedefimizde kararlıyız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin’de tüm tünellerine varıncaya kadar yerle yeksan ettik. Terör koridoru diye bir şey bırakmadık. Kırmızı listedeki PKK grubunu ummadıkları anda CHP’nin terörist yok dedikleri yerde imha ettik. Devletimizi tehdit eden Kandil’deki terör baronları şu anda kaçacak delik arıyor. Bu milletin gündeminden terör meselesini tamamen kaldırana kadar durmayacağız. Bunu CHP ve Kandil güdümündeki ortaklarına rağmen başaracağız” dedi.

 “AK Parti belediyeciliğinin en yakın tanığı Ümraniye’dir. Ümraniye, hizmetin değerini ve kıymetini gayet iyi bilir” diyerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP zamanında Ümraniye’de çöp, çukur ve çamur vardı. 26 yıl önce vahşi çöp depolama merkezi patladığında 39 kardeşim can verdi. Bunun hesabını Ümraniye bunlara sormayacak mı? Ümraniye’deki vahşi çöp depolama alanını spor tesisi yaptık. Aramızdaki fark bu. Unutmayın dirlik olmadan birlik olmaz. Kendi insanını hor görenler bizim hizmet aşkımızı anlayamazlar” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ömrünün son 25 yılı ülkemize hizmetle geçmiş Binali Bey’i İstanbul’un huzuruna çıkardık. Ümraniye’de de güzel işler yapan İsmet Kardeşimizi aday olarak çıkarttık. Kardeşlerimizin yanında olacaksınızdır. Sizlerden Pazar günü mutlaka sandığa gitmenizi istiyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

FOTO GALERİ