ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

Haberler

BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYE'DEKİ YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINI AÇIKLADI
28.11.2023
BAŞKAN YILDIRIM ÜMRANİYE’DEKİ YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANLARINI AÇIKLADI
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, tamamlandığında 2 bin 400 kişinin yeni yaşam alanı olacağı Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Proje alanında Ümraniye için hazırladıkları yeni kentsel dönüşüm alanlarını açıkladı. Yeni açıklanan Topağacı Mahallesi 1. ve 2. Etap, İstiklal Mahallesi Projesi, İnkilap Mahallesi 1. Etap, Dumlupınar Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi’nde olmak üzere 6 proje alanında yapılacak olan 2 bin 32 bağımsız birimde 8 bin 128 kişinin oturması planlandı.
3. ULTİMATE ÜMRANİYE KOŞUSU VE BİSİKLET YARIŞLARINA 600 SPORCU KATILDI
27.11.2023
3. ULTİMATE ÜMRANİYE KOŞUSU VE BİSİKLET YARIŞLARINA 600 SPORCU KATILDI
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen Ultimate Ümraniye Koşusu ve Bisiklet Yarışı 600 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Yarışların startını Başkan İsmet Yıldırım verdi.
ÜMRANİYE'DE 19. ULUSLARARASI RESİM, HİKÂYE VE ŞİİR YARIŞMASI'NIN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
27.11.2023
ÜMRANİYE’DE 19. ULUSLARARASI RESİM, HİKÂYE VE ŞİİR YARIŞMASI’NIN ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 19.’su düzenlenen Uluslararası Resim, Hikâye ve Şiir Yarışmaları’nda Başkan İsmet Yıldırım, dereceye girenlere ödüllerini takdim etti. Başkan Yıldırım, “İnanıyorum ki; bu gibi organizasyonlar sayesinde kalemiyle, tuvaliyle, şiiriyle ve hikayesiyle zulme baş kaldıracak yeni yetenekleri, Türkiye Yüzyılı'na kazandırmış olacağız. Aynı şekilde kültür ve sanatta da vicdanın yüzyılına imza atmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.
BAŞKAN YILDIRIM'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NDE YENİ OKUL MÜJDELERİ
24.11.2023
BAŞKAN YILDIRIM’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE YENİ OKUL MÜJDELERİ
Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan 32 derslikli ve yaklaşık bin öğrenci kapasiteli Atakent Ortaokulu’ndaki çalışmalarda sona gelindi. Başkan İsmet Yıldırım, çatı katındaki 176 kişilik kütüphanesi, 210 kişilik konferans salonu, görsel sanatlar dersliği, fen ve bilgisayar laboratuvarıyla dikkat çeken okulu basın mensuplarına tanıttı. Başkan Yıldırım, “Öğrencilerimizin aldığı değerler eğitimiyle gelecekte dünyayla yarışabilecek gençler yetiştirmemiz lazım” dedi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN OKULLARA 1 MİLYON 200 BİN LİRALIK SPOR MALZEMESİ DESTEĞİ
23.11.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA 1 MİLYON 200 BİN LİRALIK SPOR MALZEMESİ DESTEĞİ
Ümraniye Belediyesi, ilçede bulunan 93 okula 1 milyon 200 bin liralık spor malzemesi desteğinde bulundu. Futbol topundan voleybol topuna, basketbol topundan, tenis topuna kadar birçok sportif alanda 2 binden fazla malzeme dağıtıldı.
300 YILLIK NADİDE OSMANLI HALK KIYAFETLERİ ÜMRANİYE'DE SERGİLENDİ
21.11.2023
300 YILLIK NADİDE OSMANLI HALK KIYAFETLERİ ÜMRANİYE’DE SERGİLENDİ
Osmanlı İmparatorluğu’nun, fethettiği topraklardaki halkların giydiği kıyafetler, takılar ve yaşam kültürüne ait objelerden oluşan Osmanlı Halkı Kıyafetleri Sergisi, Ümraniye Belediyesi tarafından 300 yıllık 750 özel koleksiyon ile ziyaretçilerini zamanda yolculuğa çıkardı. Başkan İsmet Yıldırım serginin açılışını yaparak “Bu kadar değerli eserleri bir araya getirmek; aşk işidir, gönül işidir” dedi.
BAŞKAN İSMET YILDIRIM OSMANGAZİ MİLLET BAHÇESİNİ TANITTI
21.11.2023
BAŞKAN İSMET YILDIRIM OSMANGAZİ MİLLET BAHÇESİNİ TANITTI
Ümraniye’de bulunan ve atıl durumda olan Dudullu Osmangazi Korusu Ümraniye Belediyesi tarafından yeniden inşa edilerek İstanbul’un en büyük millet bahçelerinden birine dönüştürüldü. 147 bin metre kare alana kurulan Osmangazi Millet Bahçesi’nin dumansız hava sahası olma özelliği bulunuyor. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, açılışı yaklaşan Millet Bahçesi hakkında basın mensuplarına bilgilendirmelerde bulundu.
ÜMRANİYE'DE KOLTUKLAR GAZZELİ ŞEHİT ÇOCUKLARA AYRILDI
20.11.2023
ÜMRANİYE’DE KOLTUKLAR GAZZELİ ŞEHİT ÇOCUKLARA AYRILDI
Ümraniye Belediyesi 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü vesilesiyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki koltukları Gazze’de öldürülen şehit çocuklara ayırdı. Hayatını kaybeden çocukların isminin yazıldığı koltuklarda Tay isimli çizgi film gösterildi. İnsanlığın Onur Sınavı: Gazze başlıklı etkinlikler 30 Aralık'a kadar devam edecek.
4. ÜMRANİYE KİTAP FUARI FİLİSTİN KİTAPLIĞI İLE FARKINDALIK OLUŞTURDU
20.11.2023
4. ÜMRANİYE KİTAP FUARI FİLİSTİN KİTAPLIĞI İLE FARKINDALIK OLUŞTURDU
Ümraniye Kitap Fuarı, dördüncü kez okuyucularla buluştu. Bu yıl “Kitap Vakti Geldi” teması ile kitapseverleri karşılayan fuarda “Siyonizm Gerçekleri” adlı Filistin kitaplığı kuruldu. Başkan İsmet Yıldırım, “Eğer bundan yıllar sonra, tarih kitaplarına baktığımızda; Filistinli masumları terörist, İsrailli zalimleri de masum olarak okumak istemiyorsak bu işe önem vereceğiz. Çok okuyacağız. Ama doğruyu okuyacağız” dedi.
ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE AYLIK 750 TL'LİK DESTEK
17.11.2023
ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE AYLIK 750 TL’LİK DESTEK
Ümraniye Belediyesi, üniversite eğitimi alan ve ikametgahı ilçede bulunan 593 gence aylık 750 TL eğitim desteği verecek. 10 ay boyunca devam edecek eğitim desteği yaklaşık 4,5 milyon lirayı bulacak.
4. ÜMRANİYE KİTAP FUARI 18 KASIM'DA KAPILARINI AÇACAK
13.11.2023
4. ÜMRANİYE KİTAP FUARI 18 KASIM’DA KAPILARINI AÇACAK
Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Ümraniye Kitap Fuarı, 18 Kasım’da Türkiye’nin önde gelen yayınevleri ile yazarları Santral Etkinlik Alanı’nda okuyucularla buluşturacak.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ'NDEN GENÇLERE 7 BİN TL EĞİTİM DESTEĞİ
13.11.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLERE 7 BİN TL EĞİTİM DESTEĞİ
Ümraniye Belediyesi, ilk kez üniversiteli olan ve Ümraniye’de ikametgah eden öğrencilere 7 bin TL eğitim desteği verecek. Başvurular resmi web sitesi üzerinden 1 Aralık’a kadar alınacak.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ TROY ÖDEME SİSTEMİNE GEÇİYOR
13.11.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ TROY ÖDEME SİSTEMİNE GEÇİYOR
Ümraniye Belediyesi, personelin maaş kartlarını yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a taşıma kararı aldı. Başkan İsmet Yıldırım, “Yerli ve milli imkan varken. Yabancıya gerek yok. Biz de Ümraniye Belediyesi olarak TROY diyoruz” dedi.
BAŞKAN İSMET YILDIRIM ŞEHİT ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE AĞAÇ DİKTİ
13.11.2023
BAŞKAN İSMET YILDIRIM ŞEHİT ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE AĞAÇ DİKTİ
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Millî Ağaçlandırma Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte şehit polis çocuklarıyla birlikte ağaç fidanı dikti. Başkan İsmet Yıldırım, “Çocuklarımıza daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
ÜMRANİYELİ ÖĞRENCİLERE ARA TATİL HEDİYESİ
10.11.2023
ÜMRANİYELİ ÖĞRENCİLERE ARA TATİL HEDİYESİ
Ümraniye Belediyesi ara tatil için çocuklara ücretsiz etkinlikler hazırladı. Öğrenciler beş gün boyunca animasyon filmler ve çocuk tiyatrolarıyla vakit geçirecek.
ÜMRANİYELİ ÖĞRENCİLERDEN FİLİSTİN'E ANLAMLI DESTEK
10.11.2023
ÜMRANİYELİ ÖĞRENCİLERDEN FİLİSTİN’E ANLAMLI DESTEK
Ümraniye Belediyesi, İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırımı kınamak ve farkındalık oluşturmak için 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda 4-6 yaş grubundaki Kur’an kursu öğrencileri için etkinlik düzenledi. Minik yürekler, Filistin’deki akranları için boyama yaptı.
ÜMRANİYE'DE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞTAYDA ELE ALINDI
10.11.2023
ÜMRANİYE’DE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ÇALIŞTAYDA ELE ALINDI
Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye'ye özgü iklim değişikliğine uyum stratejilerinin geliştirilmesi ve Ümraniye'nin iklim değişikliğine dayanıklılığının artırılması çalıştayı düzenlendi. İklim değişikliğinin etkilerinin en aza indirilmesi için düzenlenen çalıştaya Başkan İsmet Yıldırım da katılarak, “Çevreye duyarlı olarak her belediyenin, her kurumun ve her vatandaşın doğayı en iyi şekilde koruması gerekir” dedi.
KASIMDA ÜMRANİYE'DE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ BİR BAŞKA
03.11.2023
KASIMDA ÜMRANİYE’DE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ BİR BAŞKA
Ümraniye Belediyesi tarafından hazırlanan ve sanatseverlerin her yıl ilgiyle takip ettiği kültür ve sanat sezonu, kasımda da birbirinden önemli isimleri Ümraniyelilerle buluşturmaya devam ediyor.
BAŞKAN YILDIRIM'DAN ÖĞRENCİLERE 15 TL'YE KAHVE SÜRPRİZİ
31.10.2023
BAŞKAN YILDIRIM’DAN ÖĞRENCİLERE 15 TL’YE KAHVE SÜRPRİZİ
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın gençlere verdiği ‘indirimli kahve’ sözü 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda kurulan modern kiosk ile gerçeğe dönüştü. Hizmete açılan ‘Bir bAŞKa Kahve’ ile Ümraniye’de yaşayan 14-30 yaş aralığındaki öğrencilere tüm kahve çeşitleri 15 TL oldu.
CUMHURİYETİN 100. YILI ÜMRANİYE'DE COŞKUYLA KUTLANDI
30.10.2023
CUMHURİYETİN 100. YILI ÜMRANİYE’DE COŞKUYLA KUTLANDI
Ümraniye Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılında binlerce vatandaşın katılımıyla Alemdağ caddesinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan İsmet Yıldırım ve binlerce Ümraniyeli vatandaş ellerinde bayraklar ve marşlar eşliğinde 15 Temmuz Şehitler Meydanına yürüdü.
100 BİN KİŞİYE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
25.10.2023
100 BİN KİŞİYE AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
6 Şubat depremlerinde arama kurtarma çalışmalarına katılarak 24 kişinin hayatını kurtaran Ümraniye Belediyesi Sivil Savunma ekipleri ilçede 100 bin kişiye Afet Farkındalık ve Tahliye Tatbikatı eğitimi verdi. Ekip sayısını da 2,5 kat artıran Ümraniye Belediyesi her an olası bir doğal afete karşı hazırlıklarını tamamladı.
14 YENİ ULAŞIM PROJESİ İLE ÜMRANİYE'DE TRAFİK SORUNU TARİHE KARIŞIYOR
23.10.2023
14 YENİ ULAŞIM PROJESİ İLE ÜMRANİYE’DE TRAFİK SORUNU TARİHE KARIŞIYOR
Ümraniye Belediyesi, ilçede artan nüfus ve araç yoğunluğu sebebiyle ulaşımda yaşanan sıkıntıları çözmek için 14 yeni ulaşım projesi geliştirdi. Ulaşım Master Planı kapsamında hazırlanan 14 proje ile Ümraniye’deki trafik yoğunluğunun yüzde 30 azaltılması planlanıyor.
TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI ÜMRANİYE'DE YAPILDI
20.10.2023
TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI ÜMRANİYE’DE YAPILDI
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu toplantısı Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Başkan İsmet Yıldırım Gazze’deki yaşanan olayları kınayarak, “Oradaki kardeşlerimiz için şuanda en büyük desteğimiz; dua etmek ve yardım kampanyasını başlatmaktır” dedi.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ HAYVAN SAĞLIK HİZMETİ'NDE İSTANBUL'DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
17.10.2023
ÜMRANİYE BELEDİYESİ HAYVAN SAĞLIK HİZMETİ’NDE İSTANBUL’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Son dört yılda 140 binden fazla sokak hayvanını tedavi ederek sağlığına kavuşturan Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, İstanbul’da bir ilke imza atarak ‘Hormon Analiz ve Bağışıklık Testleri Cihazı’nı kullanmaya başladı.