PROJELER
ARAMA
ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMINA YOĞUN İLGİ ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
Ümraniye Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünde düzenlediği etkinlikte, Dursun Ali Erzincanlı’nın okuduğu şiirler ve Mavera Müzik Topluluğu’nun seslendirdiği kahramanlık türküleriyle izleyicilere duygusal anlar yaşatırken, Çanakkale Zaferi’ni yansıtan eserlerin yer aldığı resim sergisi de yoğun ilgi gördü.

Bir milletin verdiği mücadele ile “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe altın harflerle yazarak bir ülkenin ve milletin kaderinin değiştiği zafer olan 18 Mart; bu yıl da Ümraniye’de çeşitli programlarla anıldı. Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen anma programı İshak Danış’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Dursun Ali Erzincanlı’nın Çanakkale Zaferi üzerine okuduğu şiirlerle devam eden program, Mavera Müzik Topluluğu’nun kahramanlık türküleriyle devam etti. Çanakkale Zaferi’ni yansıtan eserlerin sergilendiği resim sergisi de konuklar tarafından yoğun ilgi gördü.

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’nda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Belediye olarak yıllardır Çanakkale’ye gezi düzenliyoruz. Binlerce insanımız bu sayede Çanakkale ruhunu yerinde teneffüs ediyor. Ancak son dönemlerde ortaya çıkan pandemi sebebiyle bu sene geziyi gerçekleştiremiyoruz” dedi.

“Çanakkale ruhunu öğrenip benimsememiz lazım” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Yıldırım, “Malazgirt Savaşı’ndan itibaren tarihimizi bilmeliyiz. Bugünümüzü geçmişimizle birlikte yoğurmalıyız ki düşmanlarımızı iyi tanıyalım. Bunları yaparken de eğitim, teknoloji alanlarında da çalışmalarımıza devam ederek ülkemizi geliştirelim” dedi.

Son olarak Başkan Yıldırım, “Kuran-ı Kerim tilaveti ile şehitlerimizi andığımız bu program vesilesiyle bir kez daha başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.  

Tarih : 19 Mart 2021
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari