ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
WEB TV

BAŞKAN YILDIRIM YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Tarih : 08 Kasım 2022
BAŞKAN YILDIRIM YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİÜmraniye Belediyesi, Türkiye'nin dört bir yanından Ümraniye’ye yeni atanan öğretmenler için bir program düzenledi. Başkan Yıldırım, genç öğretmenlere görevlerinde başarılar diledi.

Ümraniye Belediyesi tarafından ilçeye ataması yapılan öğretmenlere yönelik bir tanışma toplantısı yapıldı. Düzenlenen yemekli program vesilesiyle farklı branşlardan onlarca genç öğretmen meslektaşlarıyla bir araya gelip, tanışma imkânı buldu. Tantavi Sosyal Tesisi’nde düzenlenen programda öğretmenlik mesleğine 30 yıldan fazla emek vermiş olan Ali Taşçı da misafir edilerek, Başkan İsmet Yıldırım tarafından kendisine teşekkür belgesi verildi.

Programa katılan öğretmenlerin heyecanına ortak olan Başkan Yıldırım, konuşmasına öğretmenlik mesleğinin öneminden bahsederek başladı. 20 yıl da eğitime hükümet tarafından büyük yatırımlar yapıldığının altını çizen Yıldırım, Ümraniye Belediyesi’nin de bu konuda önemli çalışmalarda bulunduğunu belirtti. Yıldırım: “Öğretmenlik kutsal bir meslek. Sizler bu ülkeyi daha ileriye taşıyacak olan nesilleri yetiştireceksiniz. Bu yüzden yapacağınız iş hem çok kıymetli hem de büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Ümraniye’mizde göreve başlayan siz kıymetli öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyor, hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyorum. Ailemize hoş geldiniz” diyerek, konuşmasına son verdi.

Düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen de katıldı.

FOTO GALERİ