ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

BAŞKAN YILDIRIM KARATECİ GENÇLERE ÖDÜLLERİNİ TAKDİM ETTİ

Tarih : 24 Şubat 2024
BAŞKAN YILDIRIM KARATECİ GENÇLERE ÖDÜLLERİNİ TAKDİM ETTİÜmraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İstanbul Karateciler Spor Kulübü Derneği’nin kuşak atlayan sporcular için düzenlediği diploma törenine katılarak, sporculara ödüllerini verdi.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda gençlere seslenen Başkan İsmet Yıldırım, “Ümraniye’mizde 125 bin gencimiz var. Bu gençleri bir şeyle meşgul etmek ve zihinleri dağıtmak gerekiyor. Bunun da en önemli yolu spordur. Ümraniye’de sporla meşgul olan öğrencilerimizin sayısı yaklaşık 60 bine çıktı. Bir sporla ve sanat dalıyla meşgul olan çocuk diğer çocuklardan bir sıfır önde olur” dedi. Ümraniye’de 20 bine yakın lisanlı öğrencinin olduğunu söyleyen Başkan Yıldırım, “Önümüzdeki dönemde Ümraniye halkı bizi seçer ve Murat Kurum’u da İstanbul’un başkanı yaparsa Ümraniye’yi sporda çok daha güzel yerlere getireceğiz” dedi.

Başkan Yıldırım daha sonra karatecilerin gösterisini izleyerek, sporculara ödüllerini takdim etti. Türkiye Karateciler Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ercüment Taşdemir spora katkılarından dolayı Başkan İsmet Yıldırım’a plaket takdim etti.

FOTO GALERİ