ÇÖZÜM HATTI: 444 9 822
Twitter WEB TV

ADAKLI ÜMRANİYE’NİN 17. KARDEŞ ŞEHRİ OLDU

Tarih : 09 Eylül 2021
ADAKLI ÜMRANİYE'NİN 17. KARDEŞ ŞEHRİ OLDUÜmraniye Belediyesi, Bingöl’ün Adaklı ilçesiyle kardeş şehir oldu. Başkan İsmet Yıldırım: ”İnanıyorum ki, birlikte güzel işler yapacağız” dedi.

Belediyelerin sorunlarını birlikte çözüme kavuşturmak, zaman içinde daha yakın ilişkiler geliştirmelerine katkı sağlamak ve tecrübe alışverişinde bulunmalarını imkân tanımak amacıyla yapılan kardeş şehir anlaşmaları yerel yönetimlerin güçlenmesine önemli katkı sağlıyor. Bu protokollerle yerel yönetim alanında iş birliği içerisinde çeşitli konularda ortak faaliyet yürütülerek, geniş bir yelpazede altyapı ve üstyapı projeleri geliştiriliyor.

Ümraniye Belediyesi kardeş şehir uygulaması kapsamında Bingöl’ün Adaklı ilçesiyle bir protokol imzalayarak kardeş oldu. Eski Başbakan Yardımcısı AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Bingöl Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık meclis salonunda bir araya gelerek, protokol imzaladı.

Başkan İsmet Yıldırım yaptığı açıklamada, “Kardeş şehir anlaşmamızın Ümraniye ve Adaklı’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu protokol ilçelerimize sosyal ve kültürel açıdan önemli katkılar sağlayacak. İnanıyorum ki, birlikte güzel işler yapacağız” dedi.

Kardeş Sayısı 17’ye Çıktı

Ümraniye Belediyesi 1995’ten bu yana gerek yurt içi, gerekse yurt dışında 16 şehirle protokol imzalayarak kardeş oldu. Ümraniye Belediyesi’nin diğer kardeş şehirleri ise şöyle: Fojnica (Bosna Hersek), Stari Grad (Bosna Hersek), Jabalia Al Nazlah (Filistin), Dire Dawa (Etiyopya), Şahinbey (Gaziantep), Susurluk (Balıkesir), Altıeylül (Balıkesir), Belen (Hatay), Gümüşhane, Mihalgazi (Eskişehir), Gevye (Sakarya), Of (Trabzon), Kelkit (Gümüşhane), Demirözü (Bayburt), Çayeli (Rize) ve Sarıcakaya (Eskişehir).

FOTO GALERİ