PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Kardeşlik Sofraları Kurulmaya Devam Ediyor Ümraniye'de Kardeşlik Sofraları Kurulmaya Devam Ediyor
Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Atakent Mahallesi için Seyfi Demirsoy Caddesi üzerinde binlerce kişiye iftar verildi.

Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Atakent  Mahallesi için Seyfi Demirsoy Caddesi üzerinde binlerce kişiye iftar verildi.

Her yıl binlerce Ümraniyeliyi bir araya getiren geleneksel sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Atakent Mahallesi için Seyfi Demirsoy Caddesi üzerinde düzenlenen iftara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın yanı sıra;   AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

İftar programı Hafız Mahmut Yalçınkaya’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren AK Parti Ümraniye Atakent Mahalle Başkanı Erdinç Yörük, her mahalleye olduğu gibi kendi mahallelerine de yaptığı katkılardan ve hizmetlerden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu,  Ümraniye’nin değişen çehresinden ve yaptığı büyük hizmetlerden bahsederek Başkan Hasan Can’a teşekkür etti. 15 yıldır Türkiye’nin her alanda büyük bir gelişim gösterdiğini söyleyen Eminmollaoğlu, 24 Haziran Seçimlerinin bu gelişimin devamı için önemli olduğundan bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada yaklaşan Ramazan Bayramından bahsederek, “İnşallah bir Ramazan boyunca Rabbimizin rızasına uygun işler yapmış olmamız münasabetiyle, Rabbimizin bize bir ikramıdır bayram. Bu hafta pazara kadar Ramazan bayramı, haftaya pazar da inşallah milletin bayramı olacak. Bu memleket için taş üstüne taş koyan, bu memleketi bir adım ileri götüren, şehirlerimizi âbâd eden, bu memleketin makus talihini 16 yılda ayağa kaldıran yöneticilerimiz, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere başımızın tacıdır. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi. “Birliğimiz, dirliğimiz, beraberliğimiz, komşuluk hukukumuz, geleneğimiz yok olup gitmesin istiyoruz. Bu sofralar komşuların aynı sofrada buluşması içindir, çünkü bu milletin en çok ihtiyaç duyduğu şey, bizim en büyük gücümüz birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir” diyen Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesinin Ramazan ayında yaptığı çalışmaları ayrıntılarıyla anlatarak Ümraniye’de her akşam en az 8 ayrı noktada iftar programı olduğunu söyledi. Ümraniye Belediyesinin aşevi çalışmalarından ve 3.sünü yeni açtığı sosyal marketlerin çalışmalarından bahseden Başkan Hasan Can, “Rabbim bayramınızı şimdiden mübarek eylesin, Rabbim bu memlekette, al bayrağın altında, Ezan-ı Muhammedi’yi dinleyerek nice bayramlara kavuşmayı nasip eylesin. 24 Haziran Seçimlerinin de bu memlekete hizmet edenlerin takdir edileceği bir gün olmasını temenni ediyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Ümraniyelilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek 24 Haziran Seçimlerinin önemini anlattı. Milletvekili İsmet Uçma, herkese hayırlı iftarlar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.Tarih : 12 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari