PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Gönül Elçileri Projesi ve Sıfır Atık Projesi Çalışma Toplantısı Yapıldı Ümraniye'de Gönül Elçileri Projesi ve Sıfır Atık Projesi Çalışma Toplantısı Yapıldı
Ümraniye Kaymakamlığı tarafından belediye nikâh sarayında düzenlenen Gönül Elçileri Projesi ve Sıfır Atık Projesi Çalışma Toplantısına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ve Cemali Ergül de katıldı.

Ümraniye Kaymakamlığı tarafından belediye nikâh sarayında düzenlenen Gönül Elçileri Projesi ve Sıfır Atık Projesi Çalışma Toplantısına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ve Cemali Ergül de katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca uygulamaya geçirilen “Sıfır Atık Projesi”nin tüm aşama ve çalışma kollarında büyük destekler veren Ümraniye Belediyesi, çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi için çalışmalarına devam ediyor. Bugün de Ümraniye Kaymakamlığı tarafından Ümraniye Belediyesi Nikâh Salonu’nda düzenlenen Gönül Elçileri Projesi ve Sıfır Atık Projesi Çalışma Toplantısına Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ile Cemali Ergül’ün yanı sıra; Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, belediye birim müdürleri, ilçedeki koruyucu aileler, kurum yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Gönül Elçileri Projesi kapsamında ilçemizdeki Koruyucu Aile sayısını arttırmak amacıyla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Şubesi uzmanı tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra Sıfır Atık Projesi Sürdürülebilir Kalkınma İlkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedefi doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı himayelerinde başlatılan ‘Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planı Projesi'nin İlçemizdeki uygulamalarına yönelik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanı tarafından da bilgilendirme sunumu yapıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “Bu önemli projeyle ilgili olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’nde projenin baş aktörü olarak yer alan Ümraniye Belediyesi’ne de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

Tarih : 25 Mart 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari