PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de 2018 Yılı Emniyet Huzur Toplantısı Yapıldı Ümraniye'de 2018 Yılı Emniyet Huzur Toplantısı Yapıldı
Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Ümraniye halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018 Yılı Huzur Toplantısı Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nikâh Sarayı’nda gerçekleşti.

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, Ümraniye halkının sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018 Yılı Huzur Toplantısı Ümraniye Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nikâh Sarayı’nda gerçekleşti.

Polis-Halk dayanışmasını geliştirmek ve vatandaşın taleplerini daha yakından dinlemek amacıyla düzenlenen Huzur Toplantısı Ümraniye Belediye Nikâh Sarayında yapıldı. Düzenlenen huzur toplantısına, Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küççükkapdan Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cemal Karaağaç, emniyet teşkilatı, siyasi parti ve STK temsilcileri, muhtarlar, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan toplantı; Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve emniyet-vatandaş ilişkisini anlatan slayt gösterisinin ardından Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır'ın konuşmasıyla sürdü. Murat Çakır, hazırlanan istatistik rakamlarla emniyetin çalışmalarını anlattı ve sorulan soruları yanıtladı.

Uyuşturucudan teröre, trafikten toplumsal desteğe kadar her konunun işlendiği  toplantıda, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır şunları ifade etti: “İlçemizde güvenlikle ilgili önlemleri arttırmak sizlerin talep ve isteklerini duymak için buradayız. Daha etkin görev yapabilmek için sizlerle bir araya geldik. Hedefimiz toplumsal huzuru sağlayan bir ilçe olmak. Toplantıya katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan “Bizde Ümraniye Belediyesi olarak huzurun en çok olduğu ilçe olmak istiyoruz. Zabıtamız ve Emniyet Müdürlüğümüz ile kol kola hizmet veriyoruz. Her konuda destekçi olmaya çalışıyoruz.” dedi. Başkan Yardımcısı Küçükkapdan, Ümraniye Belediyesi tarafından 450’nin üzerinde yapılan kalıcı eserle ilçenin emniyeti için sağlanan desteklere örnekler vererek konuşmasını sürdürdü. Öte yandan geçtiğimiz pazar günü Cumhurbaşkanımızın katılımıyla açılışı gerçekleşen Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosunun 2. Etabının vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü de sözlerine ekledi.

 Başkan Yardımcısı Küçükkapdan son olarak 15 Temmuz’da yaşanılan hadiselere de değinerek, “Rabbim şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar ihsan eylesin. Toplantımız hayırlara vesile olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu selamlama konuşmasını gerçekleştirdikten sonra, “Huzur toplantısına teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Güvenlik insanoğlunun en önemli ihtiyaçlarından bir tanesidir. Toplumun huzuru mal ve can güvenliği için 24 saat çalışan görevlilerimize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 24 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari