PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye, Bir Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası’na Daha Kavuştu! Ümraniye, Bir Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası'na Daha Kavuştu!
İlçedeki tüm mahallelere muhtarlık hizmet binaları ve bilgi evleri kazandıran Ümraniye Belediyesi, Ümraniye'de muhtarlık binası olmayan mahalle bırakmadı. Kalıcı eserlerine bir yenisini daha ekleyen Ümraniye Belediyesi, bugün de İnkilap Mahallesi Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası açılışını gerçekleştirdi.

İlçedeki tüm mahallelere muhtarlık hizmet binaları ve bilgi evleri kazandıran Ümraniye Belediyesi, Ümraniye'de muhtarlık binası olmayan mahalle bırakmadı. Kalıcı eserlerine bir yenisini daha ekleyen Ümraniye Belediyesi, bugün de İnkilap Mahallesi Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası açılışını gerçekleştirdi. 

Ümraniye Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 400’ün üzerindeki kalıcı eserine bir yenisini daha ekleyerek, İnkilap Mahallesi Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası’nı vatandaşların hizmetine sundu. Açılış törenine Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can'ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Anbarkaya, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı gösterisiyle başladı.

Açılışı gerçekleştirilen İnkilap Mahallesi Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası, 120, 32 metrekare bodrum kat, 120,32 metrekare zemin kat, 156,30 metrekare 1. normal kat ve 156,30 metrekare çatı katından oluşuyor. Toplam 553,24 metrekare kapalı alana sahip olan bilgi evi ve muhtarlık hizmet binasında; Taziye evi, tesisat odası, temizlik odası, muhtarlık odası, muhtarlık bekleme salonu, mutfak, engelli wc, toplantı odası, 2 adet derslik, 1 adet wc, eğitmen odası, mescit ve 2 adet derslik bulunuyor.

İnkilap Mahalle Muhtarı Mahir Su ve AK Parti İnkilap Mahalle Başkanı İdris Pekdaş birer selamlama konuşması yaparak, ilçedeki çalışmalarından dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundular.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur yaptığı konuşmada, “Bugün burada güzel bir eserin açılışını yapmak üzere bir aradayız” diyerek binanın teknik bilgilerini aktardı. Ejder Batur, “14 yıldır Başkanımız Hasan Can’ın önderliğinde canla başla hizmet etmeye devam ediyoruz dedi ve 2b imar planları hakkında da bilgi verdi. “Ümraniyemizin her mahallesinde hizmetlerimiz devam ediyor diyen Batur, 24 Haziran seçimleri için Ümraniyelilerden destek istedi ve herkesin bayramını kutladı.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İnkilap Mahallesi Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binası’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Eski Ümraniye ile yeni Ümraniye arasındaki değişimleri açıklayan Eminmollaoğlu, “Ümraniye, finans merkezleri ve metro hatlarıyla konuşulan bir ilçe haline geldi” dedi. Türkiye’nin AK Parti hükümetiyle çok büyük değişimler yaşadığını söyleyen Eminmollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin sadece bizler için değil, tüm mazlum coğrafya için önemli olduğunu belirtti ve herkesin bayramını kutladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasına vatana ve millete dua ederek başladı. Başkan Hasan Can, “Biz hizmet kervanıyız. İnsanlar bize hizmet ettiğimiz için oy veriyorlar. Bizler de sizlerin desteğiyle hizmetlerimizi daha da attırmak adına daha çok çalışıyoruz” dedi. Türkiye’nin geçmiş yıllarda yaşadığı sıkıntılı sürece de değinen Başkan Hasan Can, “Çok şükür o karanlık günler geride kaldı. Rabbim bizlere bugünleri yaşamayı nasip etti” dedi.

2B alanlarıyla alakalı tapu sorunlarını köklü bir şekilde çözebilmelerini sağlayan süreci de anlatan Başkan Hasan Can, “Herkesin tapu almasını sağladık. İnşallah 2b planlarını tamamladığımızda Ümraniye’de plansız hiçbir yer kalmamış olacak” dedi. Muhtarlık hizmet binasının hayırlara vesile olmasını temenni eden Başkan Hasan Can, “Yarın inşallah Başbakanımız Binali Yıldırım, Ümraniyemize gelecek. Hepinizi Sayın Başbakanımızı dinlemeye davet ediyorum” dedi.

İlçeye kazandırılan 3 sosyal marketten de bahseden Başkan Hasan Can, “Fakirin ve fukaranın dualarıyla bugüne kadar kimseye nasip olmamış başarılara imza atmayı Rabbim bizlere nasip etti. Bu vesileyle Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Rabbim nice Ramazanlara ulaşmayı bizlere nasip etsin” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “Bugün yine güzel bir hizmetimizin açılışı için bir araya geldik. Belediye Başkanımıza ilçeye yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, açılışı yapılan binamızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Hasan Can ve protokolün, İnkilap Mahallesi Bilgi Evi ve Muhtarlık Hizmet Binasının açılış kurdelesini kesmesiyle tören son buldu. Ardından tüm protokol binayı gezdi.

Tarih : 13 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari