PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Yukarı Dudullu Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi Kazandırıyor  Ümraniye Belediyesi Yukarı Dudullu Mahallesine Aile Sağlığı Merkezi Kazandırıyor
Ümraniye Belediyesi’nin arsa tahsisini sağladığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Yukarı Dudullu Mahallesi’nde yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi’nin arsa tahsisini sağladığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Yukarı Dudullu Mahallesi’nde yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

14 yılda 450’yi aşkın kalıcı esere imza atan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, sağlık alanındaki çalışmalarına ve yatırımlarına devam ediyor. Ümraniye Belediyesinin arsa tahsisini sağladığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Yukarı Dudullu Mahallesi’nde yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma törenine; Başkan Hasan Can'ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Hatipoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar, mahalle başkanları, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı gösterisiyle başlayan program, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kur'an tilaveti ile devam etti.

Temeli atılan Yukarı Dudullu Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi; 235.98 metrekare kapalı alana sahip olup, bina oturumu 117.99 metrekaredir. Zemin kat ve 1. normal kattan oluşan binada; 7 adet muayene odası, tıbbi müdahale odası, laboratuvar, emzirme odası, malzeme odası, ofis, depo, teknik mahaller ve ıslak hacimler bulunuyor.

AK Parti Yukarı Dudullu Mahalle Başkanı Halil Kahraman bir selamlama konuşması yaparak,  ilçedeki tüm mahallelere olduğu gibi Yukarı Dudullu Mahallesi’ne de yaptığı hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

Bağışçı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Hatipoğlu, sağlık hizmetlerinin öneminden bahsederek, “ilçedeki hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanına ve tüm ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, “Temelini atacağımız Aile Sağlığı Merkezi’mizin Ümraniyemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi ve Ümraniye Belediyesinin ilçedeki sağlık alanındaki ve diğer tüm alanlardaki hizmetlerini etraflıca anlattı. Batur, “İnsanımız neye ihtiyaç duyuyorsa elimizden geleni yapıyoruz” diyerek binanın teknik özellikleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu yaptığı konuşmada, “Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı kabul eylesin” diyerek Ümraniye Belediyesinin hizmetlerinden bahsetti ve Başkan Hasan Can’a teşekkür etti. Türkiye’nin son 16 yıldaki değişimine de dikkat çeken Eminmollaoğlu, “80 yılda yapılan hizmetlerin 4 katı son 16 yılda yapıldı” dedi ve 24 Haziran seçimlerinin önemli olduğunu, seçimlerin sadece Türkiye için değil tüm mazlum coğrafyası açısından da önemli olduğunu söyleyerek herkese hayırlı bayramlar diledi.

Temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Göreve geldiğimizden bugüne kadar Ümraniye’ye 14 yılda 450’yi aşkın irili ufaklı temelinden tavanına kadar kalıcı eser kazandırdık” dedi. Ümraniye Belediyesinin yaptığı hizmetlere değinerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanemizin de çok ciddi problemlerini çözdük” dedi. AK Parti hükümetinin yaptığı çalışmaları da hatırlatan Başkan Hasan Can, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ben de gücüm yettiğince bu hizmetlere katkı sağlamaya çalışıyorum. Ümraniye bu yılsonu itibariyle nazım uygulama planına sahip bir şehir haline gelecek. Amacımız hizmetimizin kalitesini yükseltmektir” dedi.

24 Haziran seçimlerine değinerek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Bu seçim sadece Türkiye’nin değil, mazlum coğrafyanın da seçimidir. Seçimlerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınız mübarek olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Bu güzel eserimizin temel atma töreninde sizlerle bir aradayız. Rabbim hayırlı eylesin. Belediye Başkanımıza hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi ve herkesin bayramını tebrik etti.

Kısa bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Osman Boyraz, “Aile Sağlığı Merkezi’nin hayırlı olmasını diliyor, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahseden Osman Boyraz, “Derdimiz millete hizmet etmektir” dedi ve herkese iyi bayramlar diledi.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can'ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve diğer tüm protokolün butona basmasıyla temel atma töreni sona erdi.

Tarih : 13 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari