PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Ümraniyeli Hanımları Ağırladı Ümraniye Belediyesi Ümraniyeli Hanımları Ağırladı
Ümraniye’nin kadın kanaat önderleri Tantavi Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Ümraniye’nin kadın kanaat önderleri Tantavi Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.

Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ile Sibel Şenocak, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve Ümraniyeli hanımlar katıldı.

Programda bir selamlama konuşması gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Ümraniye Belediyesinin referandumla ilgili çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Eşi Saliha Can, katılımcılara “Hoş geldiniz” dileklerini ileterek 15 Temmuz’dan ve 16 Nisan referandumundan bahsetti. “Biz dünyaya insanlığı öğreten değerli bir milletiz, 15 Temmuz gibi bir şahlanışın yürüyen kullarıyız. Rabbim o akşam bunu bahşetmese bugün vatansız olacaktık. Güneş batmadan ışığın kıymeti bilinmez. Yaşadığımız emniyet duygusu Rabbimizin bize büyük bir ikramıdır. Bunun kıymetini bilmemiz gerekir. Bu dünyada vatanımıza, milletimize, bayrağımıza sarıldıkça bize yenilgi yok. Burası İslam’ın son kalesidir” diyen Saliha Can, Diyarbakır’daki terör saldırısından da bahsetti. “16 Nisan bu ülkenin kurtuluş kapısının kilididir ve o kilit bu pazar açılacaktır” diyen Saliha Can; İslam dininin hoşgörü dini olduğunu söyleyerek tarihten örnekler verdi. Hanımlara programa katıldıkları için teşekkür eden Saliha Can, “15 Temmuz şahlanıştı, 16 Nisan taçlanış olsun Allah’ın izniyle” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

 

Tarih : 13 Nisan 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari