PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Tam Anlamıyla Kışa Hazır Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi Ümraniye Belediyesi Tam Anlamıyla Kışa Hazır Olduğunu Bir Kez Daha Gösterdi
Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana İstanbul’da yaşanan yoğun kar yağışıyla birlikte kış çalışmalarına start veren Ümraniye Belediyesi olumsuz hava şartlarına karşı 7/24 görev başında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

 

Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana İstanbul’da yaşanan yoğun kar yağışıyla birlikte kış çalışmalarına start veren Ümraniye Belediyesi olumsuz hava şartlarına karşı 7/24 görev başında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Ümraniye Belediyesinin, bu kış tam techizatlı yüzlerce araç ve personelden oluşan karla mücadele ekibi, vatandaşların iş ve ulaşımlarının aksamaması için 24 saat esasına uygun vardiyalı olarak çalışıyor. Karla mücadele eylem planını da hazırlayan ekipler Ümraniye'de tüm cadde ve sokaklarda karla mücadeleyi etkin bir şekilde gerçekleştirdi.

Ekiplerin çalışmalarını anbean takip eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Yoğun kar yağışı dolayısıyla yollarda sıkıntı yaşamamak adına ekiplerimiz 24 saat teyakkuz hâlinde olmaya devam edecek. Vatandaşlarımızın ulaşımı için özverili şekilde çalışmalarını yürüten ekiplerimize kolaylıklar diliyorum. Sürücülerimizden de zincir ve kış lastikleri olmadan trafiğe çıkmamalarını rica ediyorum. Ümraniye Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi canla başla çalışarak kent ulaşımını rahatlatma adına gereken çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Başkan Hasan Can, “Bu soğuk kış gününde derdini anlatmaktan aciz olan sokak hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Belediye veteriner ekiplerimiz gün boyu sokakları dolaşarak yem ve yiyecek bırakıyor” dedi.   

Ayrıca Ümraniye Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. İlçede yoğun kar yağışı nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarına, yem ve yiyecek bırakarak aç kalmamasını sağlıyor. Öte yandan zarar gören hayvanlar rehabilitasyon merkezine götürüyor ve tedavisi yapılarak, müşahede altına alınıyor. 

Ümraniye Belediyesi 7/24, 444 9 822 numaralı çağrı merkezi ve sosyal medya hesapları üzerinden anlık olarak aldığı şikâyetlere anında geri dönüş sağlayarak vatandaşın Ümraniye’deki kaliteli yaşamlarına devam etmeleri sağlıyor.

Tarih : 10 Ocak 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari