PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Çifte Bayram Yaşattı Ümraniye Belediyesi Çifte Bayram Yaşattı
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ümraniye Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü. Nikâh Sarayında gerçekleşen yardım dağıtım programına Başkan Hasan Can da katıldı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ümraniye Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü. Nikâh Sarayında gerçekleşen yardım dağıtım programına Başkan Hasan Can da katıldı.

Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ve yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Ümraniye Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi aileleri unutmadı. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda gerçekleşen ikinci dağıtım programına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş da katıldı. İki gün süren yardım dağıtım programlarında toplamda 835 aileye yardım yapıldı.

Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayında gerçekleşen yardım dağıtım programında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 2004 yılından beri yapılan yardımlar hakkında detaylıca bilgi verdi. Başkan Hasan Can, Ümraniye’ye 3 adet sosyal market kazandırdıklarının altını çizerek, “Necip Fazıl,  İstiklal ve Saray mahallelerimizde bulunan sosyal marketlerimizden 9 bin aile yararlanıyor. Rabbim gücümüzü kuvvetimizi arttırsın ki, sizlere daha fazla yardım edebilelim” dedi. “Geçmiş Kadir Geceniz ve gelecek Ramazan Bayramınız mübarek olsun” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Bayram, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız ibadetlerin mükafatı olarak Allah’ın bize hediyesidir” dedi. Konuşmasına 24 Haziran seçiminin önemine vurgu yaparak devam eden Başkan Hasan Can, “24 Haziran seçimleri sadece Türkiye’nin değil, bütün masum ve mazlum coğrafyasının da bayramı olacak inşallah” dedi. Türkiye’nin son 15 yılda çok büyük değişim ve gelişim kaydettiğini de söylerine ekleyen Başkan Hasan Can, “15 Temmuz’da halkımız kahramanca sokaklara çıkarak, vatanına ve milletine sahip çıktı. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

2B alanları hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, "Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent Mahallelerindeki 2b alanlarının tamamının tapu almasını biz sağladık. Planda değişiklik yaptık, bu değişikliği yapmasaydık buradaki arsaların yüzde 40’ı tapu alamayacaktı. Bu mahalleler için Ümraniye’nin en güzel imar planlarını çıkarttık. Hepinize hayırlı olsun. Bundan önce de vatandaşlarımızı uyarıp, tapularınızı satmayın demiştik ve bu konuyla ilgili de haklı çıktık. Bizler verdiğimiz sözleri tuttuk” dedi. Son olarak Başkan Hasan Can konuşmasını, “Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Vatan ve Tek Millet diyerek bitirdi.

Başkan Hasan Can’ın konuşmasının ardından Ümraniye Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yardım dağıtımı yapıldı.

Tarih : 12 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari