PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ümraniyelilerle Buluştu Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Ümraniyelilerle Buluştu
Ümraniye Belediyesi, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Kutlu Doğum Haftası ile ilgili olarak özel bir program düzenledi.

Ümraniye Belediyesi, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Kutlu Doğum Haftası ile ilgili olarak özel bir program düzenledi.

Her yıl Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası ile ilgili Ümraniye Belediyesi özel bir program düzenledi. Belediye Nikâh Sarayında "Kutlu Doğum Özel" adıyla düzenlenen geceye İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu katıldı. Programda birçok vatandaş Hatipoğlu'nu dinlerken duygu dolu anlar yaşadı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, ilçede yapılan Kutlu Doğum programlarıyla alakalı bilgi vererek, belediyeye faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasını gerçekleştirdi. İslam dini mucizelerinden bahseden Başkan Hasan Can, " Son Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V)'e gönderilen Kuran-ı Kerim'inde hiç bir harfi bile değiştirilmeden bugüne kadar gelmesi bir mucizedir" dedi. Başkan Hasan Can konuşmasının sonunda, "Rabbim hepimizi cennetinde Peygambere komşu eylesin" dedi.

Akabinde program Nihat Hatipoğlu'nun sahneye çıkarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatından kesitleri katılımcılarla paylaşması ile devam etti. Birçok vatandaş program sırasında duygu dolu anlar yaşadı.

Program sonunda vatandaşlara Ümraniye Belediyesi tarafından gül suyu ve lokum ikram edildi.

 

 

Tarih : 20 Nisan 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari