PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Paneli Yoğun Katılımla Gerçekleşti Prof. Dr. Bekir Topaloğlu Paneli Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, anlamlı bir panele ev sahipliği yaptı. İlim dünyamızın önemli isimlerinden Prof. Dr. Bekir Topaloğlu vefatının 1. yıl döneminde bir panelle yâd edildi.

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, anlamlı bir panele ev sahipliği yaptı. İlim dünyamızın önemli isimlerinden Prof. Dr. Bekir Topaloğlu vefatının 1. yıl döneminde bir panelle yâd edildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a da hocalık yapmış olan, imam hatip okullarının ilk öğrencilerinden Prof. Dr. Bekir Topaloğlu 10 Mart 2016’da vefat etmiş; Ümraniye Belediyesinin kendisiyle birlikte çalıştığı Te’vilâtü’l-Kur’an çevirisi öğrencileri tarafından devam ettirilmişti. Ümraniye Belediyesi, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu’nu vefatının ilk yılında bir panelle andı. Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir katıldı.

Programda yaptığı konuşmada Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Prof. Dr. Bekir Topaloğlu’nun Yüksek İslam Enstitüsü yıllarından kendi hocası olduğundan bahsederek onun ilim ve irfanını anlattı. Te’vilâtü’l-Kur’an tercümesi çalışmalarına Topaloğlu Hoca ile birlikte başlama süreçlerini anlatan Başkan Hasan Can; Hoca’nın kelamının ve ilminin değerinden bahsederek eserlerine gerekn önemin verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Prof. Dr. Bekir Şevki Yavuz’un moderatörlüğünde;  Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu, Prof. Dr. İlyas Çelebi, Prof. Dr. Metin Yurdagür ve Bekir Topaloğlu’nun kızı Nesibe Topaloğlu’nun konuşmalarıyla gerçekleşen panel; Prof. Dr. Bekir Topaloğlu’nun şahsiyeti, hayatı ve eserleri hakkında geniş bir anlatıya sahne oldu.

 

Tarih : 11 Mart 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari