PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Özel Umut Mesleki Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Okulu Açılışı Yapıldı Özel Umut Mesleki Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Okulu Açılışı Yapıldı
Ümraniye Belediyesinin destekleriyle Özel Umut Mesleki Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Okulu açılış töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesinin destekleriyle Özel Umut Mesleki Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Okulu açılış töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Eğitim alanında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Özel Umut Mesleki Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Okulu açılış törenine katıldı. Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gerçekleşen programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, HAK İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa Şişman, Zeref Umut Vakfı ve Okul Kurucusu Şeref Umut, muhtarlar ve okul idarecileri katıldı.

Özel Umut Mesleki Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Okul Müdürü Ceyda Toker açılışı yapılan okulun faaliyetleriyle ilgili bilgiler vererek, desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür etti.

Zeref Umut Vakfı ve Okul Kurucusu Şeref Umut da kısa bir selamlama konuşması yaparak desteklerinden katkılarından dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini iletti.

Programda konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Bu okul dezevantajlı kesimin eğitim yuvası olacak. İnşallah yavrularımız buradan eğitimlerini en iyi şekilde alacaklardır” dedi ve Ümraniye Belediyesinin engelli vatandaşlara yönelik hizmetlerinden bahsederek emeği geçen herkese ve katkılarından dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşma gerçekleştirerek, “Dünyaya hangi pencereden bakarsanız başarınız o çizgide ilerler. Ümraniye Belediyesi olarak, göreve geldiğimizde ilk olarak engelli kardeşlerimize hizmetler yaptık. Bu eğitim kurumunun açılışına nail olmak bizi mutlu etti” diyerek engelli vatandaşlarımız için yapılan hizmetlerden ve bu hizmetlerin öneminden bahsetti. Engellilerin toplumumuza emanet bireyler olduğuna vurgu yapan Başkan Hasan Can, “Ülke olarak öyle bir sistem kurmalıyız ki; anne ve babalar zihinsel yada bedensel engeli olan çocuğunun geleceğine güvenle bakabilsin” dedi. Ümraniye Belediyesinin imkanlarıyla bugün engelli kardeşlerimiz hayatın içerisindedir” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Allah hepimizin yardımcısı olsun. Daha nice okullar açmak bizlere nasip olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu da kısa bir konuşma yaparak “Bugün lise düzeyinde eğitim verecek olan okulumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz.  İlçedeki engelli kardeşlerimize desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkan Hasan Can’a teşekkür ediyorum” diyerek okulun hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

HAK İş İstanbul İl Başkanı duası ve Başkan Hasan Can başta olmak üzere protokolün kurdele kesimiyle okulun açılışı yapıldı. Programın ardından Başkan Hasan Can, okulu gezdi.

Tarih : 06 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari