PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Medine Camiinin Bazı Bölümleri Ümraniye Belediyesi Tarafından Yenilenerek Hizmete Açıldı Medine Camiinin  Bazı Bölümleri Ümraniye Belediyesi Tarafından Yenilenerek Hizmete Açıldı
Medine camiinin bazı bölümleri Ümraniye belediyesi tarafından yenilenerek Başkan Hasan Can'ın katılımıyla Sabah Namazı Buluşması'nda hizmete açıldı.

Medine camiinin bazı bölümleri Ümraniye belediyesi tarafından yenilenerek Başkan Hasan Can'ın katılımıyla Sabah Namazı Buluşması'nda hizmete açıldı.


Göreve geldiği günden beri her alanda hizmetlerine devam eden Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Medine Camii için de çok ciddi katkılarda bulundu. Caminin ilk olarak bahçe genişletme çalışmaları kapsamında hemen yanında bulunan üzerinde 5 katlı yapı olan arsa cami derneği, hayırseverler ve Ümraniye Belediyesi ile birlikte satın alındı ve yıkılarak bahçeye katıldı.

Hemen akabinde Ümraniye Belediyesi tarafindan yeni oluşan bahçenin son derece modern, asansörlü şadırvan, duşlar, bay bayan engelli WC ve bilimum müstelimatlar yapıldı ve daha sonra çok kötü durumdaki alt kat ve abdesthaneler yıkılıp yenilendi. Ayrıca çevre düzenlemesi, yalıtımlar, musalla kaplamaları, çay ocağı sosyal tesisi ve tüm eksiklikler Ümraniye Belediyesi tarafından yapılarak bu sabah namazında hizmete açıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Rabbim bize Ümraniye’de bulunan 140 camimizin her birine dokunmayı, destek olmayı nasip etti. Medine camimizde bunlardan biridir. Biz bu hizmetleri Allah için yapıyoruz" dedi ve Ümraniye’de ki karla mücadele ile alakalı "Yüzlerce araç ve personelimizle 7/24 görev başındayız" dedi.

Sabah namazı sonrası cemaate Ümraniye Belediyesi tarafından sıcak çorba ikram edildi.

Tarih : 08 Ocak 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari