PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Konukları Selçuk Eraslan ve Tanbûrî Hasan Kiriş Oldu Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Konukları Selçuk Eraslan ve Tanbûrî Hasan Kiriş Oldu
Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla Yamanevler Ortaokulu öğrencilerini Selçuk Eraslan ve Tanbûrî Hasan Kiriş ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla Yamanevler Ortaokulu öğrencilerini Selçuk Eraslan ve Tanbûrî Hasan Kiriş ile bir araya getirdi.

Alanında önemli isimlerin ve öğrencilerin bir araya getirilmesinin amaçlandığı Kültür-Sanat Okulda Başlar programları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Yamanevler Ortaokulu’nda, Selçuk Eraslan ve Tanbûrî Hasan Kiriş öğrencilerle buluştu.

“Türk Müziğinin Genç Ustaları ile Söyleşi ve Dinleti” isimli programda Türk müziğinin genç ustaları ile geleceğin ustaları buluştu. Öğrencilere; Türk müziği ve enstrümanları tanıtılarak müzik ve ona bağlı diğer meseleler de anlatıldı. Öz kültürümüzün devamlılığını sağlayabilmek için müziğimizi ve onu oluşturan parçaları, konuklar sayesinde öğrencilerle paylaşıldı.

Ayrıca Selçuk Eraslan’ın moderatörlüğünde, Tanbûrî Hasan Kiriş; öğrencilere Tanbûr ve Klasik Kemençe enstrümanlarını da tanıttı.

 

 

Tarih : 07 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari