PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
İnovasyonda Kadın Projesi 4. Girişimcilik Kampı Ödül ve Sertifika Töreni Yapıldı  İnovasyonda Kadın Projesi 4. Girişimcilik Kampı Ödül ve Sertifika Töreni Yapıldı
Ümraniye Belediyesi’nin sponsorluğunda Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliği ile düzenlenen İnovasyonda Kadın Projesi 4. Girişimcilik Kampına katılmaya hak kazanan projeler açıklandı. Bu kapsamda düzenlenen ödül ve sertifika programında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a desteklerinden dolayı verilen teşekkür plaketini de Başkan Hasan Can’a vekaleten Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak aldı.

Ümraniye Belediyesi’nin sponsorluğunda Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ve TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) iş birliği ile düzenlenen İnovasyonda Kadın Projesi 4. Girişimcilik Kampına katılmaya hak kazanan projeler açıklandı. Bu kapsamda düzenlenen ödül ve sertifika programında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a desteklerinden dolayı verilen teşekkür plaketini de Başkan Hasan Can’a vekaleten Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak aldı.

Kadın girişimcilerin; bilim, teknoloji ve yenilik içeren projelerini geliştirerek nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri ve kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması hedefiyle hayata geçirilen İnovasyonda Kadın 4. Girişimcilik Kampı’na projeleriyle 275 kadın başvuru yaptı. 275 kadın girişimci arasından seçilerek kampa katılmaya hak kazananların açıklandığı ödül ve sertifika programında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a da desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Plaketi Başkan Hasan Can’a vekaleten Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak aldı. Bu kapsamda düzenlenen ödül ve sertifika programına Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı M. Fatih Kacır, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, TÜBİTAK MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Okur, AK Parti Milletvekilleri, davetliler ve girişimci kadınlar katıldı. Program İnovasyonda Kadın, TÜBİTAK MARTEK ve KADEM Tanıtım Filmlerinin ardından protokol konuşmalarıyla devam etti.

Programda bir konuşma gerçekleştiren KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, KADEM’in çalışmalarından bahsederek, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonominin gelişmesi için girişimcilik büyük önem taşıyor. Kadınlarımızda var olan girişimcilik ruhu ile onların kendilerine güven duymalarını da sağlıyoruz. Sürdürülebilir büyüme hedefi ile kadınlarımızı girişimciliğe teşvik ediyoruz. İnovasyonda Kadın Projesine katkı sağlayan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Projemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

TÜBİTAK MARTEK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Okur, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı M. Fatih Kacır da kısa birer konuşma yaparak, projenin hayırlara vesile olmasını diledi ve desteklerinden ötürü emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan projede emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bakan Pekcan, “Kadınların güçlenmesi için girişimcilik çok büyük öneme sahip. Son 15 yılda kadınlarımız artık daha çok çalışma hayatında. Bu da bizleri çok mutlu ediyor” dedi. Bakanlık olarak yaptıkları çalışmalara değinerek konuşmasına devam eden Bakan Pekcan, “Kadın girişimciliği konusunda her ne kadar ilerleme kaydetmiş olsak da daha çok yolumuz var. Birlikte daha çok çalışmalıyız. Bugün Türkiye’de tıp ve akademi dünyasında kadınlar yer alıyor. Bu vesileyle ödül alan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Protokol konuşmalarının ardından girişimcilik kampına katılmaya hak kazananlara sertifikaları verildi. Ardından da programda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a desteklerinden dolayı verilen teşekkür plaketi; Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar tarafından Başkan Hasan Can’a vekaleten Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak'a verildi.

Tarih : 27 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari