PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Milletvekili İdris Güllüce ve Başkan Hasan Can Fatıma Derneği Üyeleri ile Bir Araya Geldi Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Milletvekili İdris Güllüce ve Başkan Hasan Can Fatıma Derneği Üyeleri ile Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde Uluslararası Fatıma Derneği ile Ümraniye Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "16 Nisan Referandum Öncesi Değerlendirme" programı yapıldı.

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde Uluslararası Fatıma Derneği ile Ümraniye Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "16 Nisan Referandum Öncesi Değerlendirme" programı yapıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, program öncesinde 63. Dönem Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce’yi makamında ağırladı. 

Programa 63. Dönem Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can hanımefendi, Uluslararası Fatma Derneği Başkanı Kevser Şamlı, AK Parti Kadın Kolları Genel Merkez Başkan Yardımcısı İffet Polat, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Uluslararası Fatıma Derneği Başkanı Kevser Şamlı, programda kısa bir selamlama konuşma yaptı ve bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

Daha sonra programda konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can;  eski hükümetlerden, darbelerden ve parlamenter sistemin olumsuzluklarından bahsetti. 15 Temmuz gecesi yaşananlardan bahseden Başkan Hasan Can, milletin o gece göstermiş olduğu kahramanlıkları hakkında konuştu. Ardından, 16 Nisan referandumunun önemini konu alan bir konuşma gerçekleştiren Başkan Hasan Can son olarak, AK Parti hükümetinin son 15 yılda yapmış olduğu hizmetlerden, eserlerden ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin öneminden bahsetti. Başkan Hasan Can, konuşmasına “Türkiye artık eski Türkiye değil! Daha güçlü ve daha istikrarlıdır” diyerek sözlerine son verdi.

Daha sonra 63. Dönem Çevre ve Şehircilik eski Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce konuşmasında; “Ümraniyemizin dününü ve bugününü biliyoruz. Yapmış olduğu hizmetler ve kalıcı eserler için Hasan Başkanımızı tebrik ediyorum, sokağa çıktığımızda her şey kendini Ümraniye'de gösteriyor” dedi. İslam toplumunun tarihi hakkında bilgiler veren İdris Güllüce, İslam ile Batı arasındaki krizlerden ve yapılan savaşlardan bahseden” Güllüce, “Batı dünyasının bu günkü Batılılığın Endülüs Emevi devletinden çaldıkları bilgilerden ve hazinelerden gelmektedir” dedi.  Anadolu kadınının gücünden de bahseden Güllüce, “Bu topraklarda yere düştüğümüzde, yıkılıyoruz dediğimizde, Fatma ruhlu analarımız hep tarih boyunca araya girmiştir” dedi. “Devletimizin bekası önemli” diyen Güllüce “Çocuklarımıza tarih dersi verelim” dedi. İdris Güllüce, konuşmasında 17-25 Aralık süreci, gezi olayları ve 15 Temmuz sürecinden de bahsetti ve ilk sala 93 harbinde okundu ikinci sala ise 15 Temmuz gecesi okundu, Türkiye o gece tek vücut oldu” dedi.  Güllüce son olarak, 16 Nisan referandum sürecinin öneminden bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Hediyeleşmenin ardından program sona erdi.

Tarih : 04 Nisan 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari