PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Başkan Hasan Can 2B Bilgilendirme Toplantısına Katıldı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Başkan Hasan Can 2B Bilgilendirme Toplantısına Katıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ve Başkan Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2B bilgilendirme toplantısına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ve Başkan Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kazım Karabekir Mahallesi’nde 2B bilgilendirme toplantısına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Düzenlenen programa Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Anbarkaya, Türk Kızılayı Ümraniye Şube Başkanı Cemali Ergül, AK Parti İstanbul İl Gözlemcisi Elif Şahin, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya selamlama konuşması yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu kısa bir konuşma yaparak düzenlenen toplantı hakkında bilgi vererek 31 Mart yerel seçimler hayırlara vesile olmasını temenni etti.

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım kısa bir selamlama konuşması yaparak; “Bu mahallelerimizde en ince detaya kadar problemlerimizi biliyoruz. İmar planları en iyi şekilde çıkmış ve memleketin genel durumundan dolayı inşaata başlanamamış. İnşallah ilk işimiz birer ada bazında bu işleri başlatmak olacak. Sizler çok şükür 16 seçimdir doğru yoldan şaşmıyorsunuz Allah hepinizden razı olsun” diyerek 31 Mart seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Başkan Hasan Can, “Hepinizi saygıyla selamlıyorum Rabbim geleceğimizi aydınlık eylesin. Öncelikle önemli sorunları çözüme kavuşturduğumuz bu 6 mahallemizin toplantı programına katıldığı için değerli Bakanımız Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Öncelikli olarak bölgemin 50 küsür yoldan beri 2B tapu sorununu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde çıkarılan kanunla çözüme kavuşmuştur. Düzenlediğimiz imar planlarıyla herkesin tapu almasını sağladık”  diyerek 2B imar planları hakkında detaylı bilgi verdi. Başkan Hasan Can, 31 Mart seçimlerinde AK Parti tüzüğü gereği 3. dönemin tamamlamasının ardından aday olmadığını açıklayarak “Bölgedeki sorunları çözmede emeği geçen tüm kurumlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz programda gerçekleştirdiği konuşmasında, “Ümraniye de oturan bir kardeşimiz olarak hepiniz toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz” diyerek 31 Mart yerel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum selamlama konuşması yaparak, Yeni Zellanda’da maalesef 2 camide meydana gelen hain saldırıda şehit ve yaralı kardeşlerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara şifalar diliyorum. Menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. İnsanlar inancından dolayı yargılanmamalı ve bu eleştirilere, saldırılara maruz kalmamalı ve tüm dünyayı birlik beraberliğe çağırıyorum” dedi. 2B mülkiyet programının çözüm aşamasını değerlendirerek “Tapularını alan kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ümraniye’ye imar yok tapu yok denildi fakat bunların hepsi artık mevcut. İnşallah İsmet Yıldırım Başkanımızla bu sorunların çözüme kavuşturursunuz” dedi. Türkiye genelinde kentsel dönüşümün önemine dikkat çekerek, mahalle kültürü arkadaşlığa ve dostluğun önemine vurdu yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye de 50 bin konutluk proje hakkında bilgi verdi. “Biz gelecek nesillere çok daha güzel parklar, bahçeler ve evler bırakalım. 31 Mart yerel seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 15 Mart 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari