PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Yurt Dışından Gelen Öğretmenleri Ağırladı Başkan Hasan Can Yurt Dışından Gelen Öğretmenleri Ağırladı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Erasmus Plus Projesi kapsamında Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesiyle anlaşmalı olarak Türkiye’ye gelen farklı ülkelerden öğretmenleri makamında ziyaret etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Erasmus Plus Projesi kapsamında Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesiyle anlaşmalı olarak Türkiye’ye gelen farklı ülkelerden öğretmenleri makamında ziyaret etti.

Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Portekiz’den öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla ve Açık Görüşlü Nesil (Open Minded Generation) temasıyla gerçekleşen Avrupa Birliği Erasmus Plus Projesi kapsamında Türkiye’ye gelen öğretmenler Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı makamında ağırladı. Gerçekleşen ziyarete Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Cemali Ergül, Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Altıparmak ve Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi ile 4 ülkeden öğretmenler katıldı.

Ziyaret öncesinde misafirler belediye hizmet binası ve Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezini gezerek; Uluslararası Geleneksel Resim Yarışmasında dereceye giren eserlerden oluşan sergiyi gördüler ve ebru ile Tokat taş baskı sanatlarının çalıştayına katıldılar.

Gerçekleşen ziyarette Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hüseyin Altıparmak, Başkan Hasan Can’a kendi okullarına ve eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Başkan Hasan Can, ziyarette gerçekleştirdiği konuşmada Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Portekiz’den gelen misafirlere memleketleriyle ilgili seyahatleri esnasında edindiği tecrübelerini aktararak Bulgaristan’a bağlı eski adıyla Cevizlikalfaköy’de yaptırdıkları camiden bahsetti. “Türkiye’ye, İstanbul’a, Ümraniye’mize hoş geldiniz” diyen Başkan Hasan Can; 15 yıldır belediye başkanlığı yaptığı 700 bin civarında nüfusu bulunan Ümraniye’deki hizmetlerden kısaca bahsederek “Ümraniye’de var olan binaların yüzde 66’sı bizim verdiğimiz ruhsatla yapıldı. Standart belediye hizmetlerini zaten yapıyoruz. Ama bunun yanında ilçemize 450’yi aşkın kalıcı eser kazandırdık. Bunlar; kültür merkezleri, bilgi evleri, aile sağlığı merkezleri, okullar, muhtarlık binaları gibi hizmet binalarımız. Temelinden tavanına kadar biz yaptık. Tamir ve bakımınız yaptığımız kamu kurumları ise yaptığımız işin artısı” dedi.

Başkan Hasan Can; milletlerin birbirlerini tanıması ve barış için bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu dile getirerek “Dünyada hoşgörü yok. Birleşmiş Milletler barışı tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak iddiasında fakat güvenlik konseyi dediğimiz ve bir imzayla barışla ilgili kararları feshetme yetkisi bulanan ülkelerle bu mümkün değil. Bu yüzden biz yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Dünya beşten büyüktür’ diyoruz. Dünya hepimize yeter. Uzun vadede hoşgörüsüz bir dünya hiç kimsenin yararına değil” dedi. Başkan Hasan Can, sosyal belediyecilik çalışmalarını yaparken bu düşüncelerle din, dil, ırk gözetmeksizin herkese hizmet ettiklerini dile getirerek ilçede bulunan 3 sosyal market ve alışverişin kolaylığını sağlayan Sosyal Destek Kartı, yaşlı ve engelli hizmetleri, Meslek Edindirme Kursları gibi faaliyetlerden bahsetti.

Ziyaretin sonunda misafirleri Başkan Hasan Can’a seramik fincan takımı ve çeşitli yöresel hediyeler takdim ederken, Başkan Hasan Can da misafirlerine Meslek Edindirme Kurslarında yapılan ebru işlemeli kravat ve fular hediye etti.

 

 

Tarih : 07 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari