PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, TV 52’ye Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can, TV 52'ye Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can TV 52-Ordu TV’de yayınlanan Erol Küçükoğlu’nun sunduğu Rota programının canlı yayın konuğu oldu.

 

 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can TV 52-Ordu TV’de yayınlanan Erol Küçükoğlu’nun sunduğu Rota programının canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Hasan Can, Rota programına konuk olarak; 15 Temmuz süreci, Türkiye’de yaşananlar, ekonomi ve gelişim, Ümraniye’nin gelişimi ve dönüşümü, sosyal belediyecilik belediyenin kültürel ve sosyal faaliyetleri gibi konulardan bahsetti.

Başkan Hasan Can sözlerine başlamadan geçtiğimiz günlerde yaşanan hain terör saldırılarında hayatını yitirmiş şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek, yakınlarına baş sağlığı diledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Türkiye’ye karşı uzunca bir süreden beri sistematik bir saldırı söz konusudur. 15 Temmuz bu saldırıların doruk noktasıdır. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız milletin iradesine sahip çıktığı için ve milletin isteklerini  kabul ettikleri için hainler, sistematik bir saldırıya geçtiler. Geçtiğimiz yıllarda buna benzer hadiseler yaşadık. Bütün bunların neticesinde milletin iradesinin hakim olduğu zamanlarda bunlar şaha kalkmaya çalışıyor, Rabbim milletimize bir daha 15 Temmuz’u yaşatmasın” dedi.

Ülke ekonomisinin dününü ve bugününü anlatan Başkan Hasan Can, “Ülkeye zarar vermeye yönelik tüm faaliyetlere rağmen Türkiye millî haklarından taviz  vermeyen, tankını, tüfeğini, insansız hava araçlarını yapan, projelerini gerçekleştiren ve Musul, Halep, Kerkük gibi tarihî bağlarla bağlı olduğu kardeşlerini yalnız bırakmayan bir ülkedir” dedi.

Klasik belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal belediyeciliğe verdikleri önemi anlatan Başkan Hasan Can, dezavantajlı kesimlere yapılan yardımlardan,sosyal marketlerden, aşevi faaliyetlerinden ve ilçedeki Suriliyelilere yapılan yardımlardan bahsetti.

Başkan Hasan Can, “Kazım Karabekir ve Dudullu bölgesinde 2B olan araziler vardı. Bu bölgelerde plan yapmak için onların hepsinin tapularını almalarını bekledik çünkü tapusuz olan yerlerde plan yapıldığı takdirde bazılarının arazileri yeşil alan, okul alanı vs. olarak kalacağı için arsa sahipleri sıkıntı yaşayacaklardı. Eğer bu şekilde yapmasaydık yüzde 30’luk bir kısım tapusunu alamayacaktı. Bu şekilde yaptığımız çalışmayla herkes tapusunu alabildi.” dedi. Başkan Hasan Can,“ Şu anda bu bölgelerin 1/5000’lik planları İBB’de hazırlandı ve Büyükşehir meclisine gitti. İnşallah şubat veya mart ayında meclise girdikten sonra bu bölgelerin planlarını tamamlamış olacağız. Yaza kadar da 1/1000’lik planları tamamlayacağız ve bu yaz itibariyle Ümraniye’deki 2B alanlarında ruhsatlı inşaat yapımı başlayacak. Herkese buradan müjde veriyorum” dedi.

Başkan Hasan Can: “ 10 Ocak Gazeteciler Gününü bu sene çok farklı kutlayacağız”

Başkan Hasan Can,“Siz gazeteciler için çok önemli bir gün geliyor. 10 Ocak 2017 ‘Çalışan Gazeteciler Günü’, biz her sene çalışan gazeteciler gününü kutluyoruz ve bu sene çok daha farklı kutlayacağız. 9 Ocak akşamı sizler için bir program düzenledik. Bu programda iki eser hazırladık: birincisi “Beklemek Zor, Haberci Yakını Olmak” başlıklı bir video gösterimi, ikincisi “Haberciler Darbecilere Karşı” isimli bir kitap. Bu kitapta 115 gazeteci ve muhabir kardeşimizin 15 Temmuz akşamı karşılaştıkları olaylar yer alıyor” dedi.

 

 

Tarih : 07 Ocak 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari