PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, TGRT Haber TV’de Yayınlanan Haber Bülteni’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can, TGRT Haber TV'de Yayınlanan Haber Bülteni'nin Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, TGRT Haber’de yayınlanan ve sunuculuğunu Gülden Kalecik’in yaptığı Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, TGRT Haber’de yayınlanan ve sunuculuğunu Gülden Kalecik’in yaptığı Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediyesi’nin 15 Temmuz gecesini unutturmamak adına yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Hasan Can, “İnsanoğlunun hafızası unutmaya meyillidir. Çabuk unuturuz, dolayısıyla özellikle 15 Temmuz akşamı yaşananları anlatan ve bu darbe gecesini görmeyen yeni kuşaklar için bir çizgi film yaptık” dedi. Başkan Hasan Can,  “Evlat, o gece köprüde şehit düşen Muhsin’in oğlu Ömer’in gözünden 2023 Türkiye’sini ve dedesinin anlatımıyla o geceyi gözler önüne seriyor. Çocuklarımıza anlatmakta zorlandığımız bu hain girişimi onlara en anlaşılır dille çizgi sinemaya aktardık” dedi. Ardından belediye tarafından daha önceden yapılan ve ilk olma özelliği taşıyan Çanakkale Geçilmez çizgi filminin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

 15 Temmuz’da tankların insanların araçlarının üzerinden geçerek acımasızca ilerlediğini söyleyen Başkan Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi olarak tankın ezdiği araçlardan bir tanesini ibret olması açısından belediyenin bahçesinde sergiliyoruz” diyerek aracın hikâyesini anlattı. Ardından diğer bir çalışma olan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için hazırlanmış, 15 Temmuz’da medya içerisinde görev alan habercilerin hikâyelerini anlatan “Beklemek Zor-Haberci Yakını Olmak” belgeseli ve “Haberciler Darbecilere Karşı” kitabını tanıttı.

15 Temmuz akşamı sokağa çıkarak şehit olan 8 Ümraniyeli şehidimizle alakalı 40 dakikalık bir belgesel hazırladıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, bunun yanında diğer bir çalışma olan ve iki hafta sonra programı yapılacak olan; 15 Temmuz darbe teşebbüsünün çocuklar üzerinde meydana getirdiği travmayı ve bu travmaya karşı alınacak tedbirlerin değerlendirileceği uluslararası bir sempozyum hazırladıklarını söyledi. Ardından, 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili çalışmalarından bahsederek, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında bilgi verdi.

 

Tarih : 16 Mart 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari